פרץ בוני הנגב רכשה קרקע באשקלון ב-23.6 מיליון שקל

הקרקע ממוקמת בשכונת ברנע והתב"ע במקום מאפשרת הקמת שני בנייני מגורים בני 16 קומות כל אחד שיכללו 112 יחידות דיור ■ בכוונת החברה לבנות פרויקט שיכלול דירות של 4, 4.5 ו-5 חדרים

חברת פרץ בוני הנגב רכשה קרקע בשטח 4.4 דונם באשקלון ב-23.6 מיליון שקל (כולל מע"מ). הקרקע ממוקמת בשכונת ברנע והתב"ע במקום מאפשרת הקמת שני בנייני מגורים בני 16 קומות כל אחד שיכללו 112 יחידות דיור.

הקרקע נרכשה מחברת ראדקו השקעות בעסקת מזומן. סכום רכישת הקרקע משקף שווי קרקע ליחידת דיור של כ-211 אלף שקל (כולל מע"מ).

בכוונת החברה לבנות פרויקט שיכלול דירות 4, 4.5 , 5 חדרים ופנטהאוזים. על פי תוכנית השיווק מחירי דירות 4 חדרים יעמדו על החל מ-980 אלף שקל. יש לציין שנכון להיום טרם הגישה החברה בקשה להיתר והתוכנית נמצאת בשלבי תכנון ראשוניים בלבד.

השוואת העסקה הנוכחית, למכרז האחרון שהוציא מנהל מקרקעי ישראל בשכונת ברנע מעיד על זינוק של מאות אחוזים במחירי הקרקע בשמונה שנים. כך, במכרז שנסגר בשנת 2006 לחכירת קרקע המאפשרת בניית 310 יחידות דיור בשכונת ברנע צפון נקבע שווי קרקע ליחידת דיור על כ-36 אלף שקל בלבד (לא כולל מע"מ). מדובר בזינוק של כ-400% במחיר קרקע ליח"ד בשמונה שנים.

לדברי אלי ביתן מנהל השיווק בחברת פרץ בוני הנגב: "החברה מאמינה בעיר אשקלון ובהמשך התפתחותה והרכישה הינה בהתאם לאסטרטגיית החברה להגביר היקף פעילות בערים מתפתחות. מחירי הדירות בעיר עלו בשנה האחרונה בשיעור של כ-10%, אבל מחירי הדירות בעיר עדיין לא מגיעים למחירי המרכז. קהל היעד שאנו מכוונים אליו הן משפחות וזוגות צעירים, ילידי העיר וכן תושבי חוץ, גם כאלה שעובדים במרכז, ומעוניינים לרכוש את דירתם הראשונה וכן גם משקיעים שייהנו מתשואה נאה בזכות עליית המחירים בעיר".

צרו איתנו קשר *5988