סקר: השר האהוד ביותר - משה יעלון; המפסיד - יאיר לפיד

סקר מיוחד שנערך עבור "פגוש את העיתונות" חושף את שביעות הרצון של הציבור מממשלת נתניהו השלישית, שהושבעה לפני שנה ■ התחרות העיקרית על המקום הראשון הייתה בין שר הביטחון משה יעלון לבין שר החינוך הרב שי פירון

שנה עברה מאז הושבעה ממשלת נתניהו השלישית, והגיע הזמן לבדוק עד כמה הציבור שבע רצון מהשרים. סקר שערך מכון שילוב מילוורד בראון עבור חדשות 2 מראה כי למקום הראשון הגיע שר הביטחון משה יעלון, אולם גם הוא לא זכה לציון גבוה במיוחד: השר קיבל מהציבור ציון 5.89 מתוך 10.

מדובר במדגם מייצג שבו השתתפו 503 נשאלים, כאשר טעות הדגימה עומדת על כ-4.4%. על פי המדגם, למקום השני הגיע שר החינוך הרב שי פירון מיש עתיד עם 5.72, ובמקום השלישי גלעד ארדן, שר התקשורת והשר להגנת העורף, שדווקא טען באחרונה כי משרדו סובל מהיעדר סמכויות.

הציון שקיבל ארדן מהציבור הוא 5.27. במקום הרביעי נמצא שר הפנים גדעון סער עם ציון של 5.20 ומי שסוגר את החמישייה הפותחת הוא ישראל כץ, שר התחבורה, עם הציון 5.17. לאחר מכן ממוקמת יו"ר מפלגת התנועה שרת המשפטים ציפי לבני עם ציון 5.02 ומתחתיה, במקום השביעי, ממוקם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

המפסיד הגדול בסקר: יאיר לפיד

שר האוצר יאיר לפיד ממשיך לקבל פידבק שלילי מהציבור וממוקם אחרון ברשימה - במקום ה-23 - עם ציון של 4.19 בלבד. "אחיו", יושב ראש מפלגת הבית היהודי נפתלי בנט, המשמש שר הכלכלה, ממוקם הרחק ממנו במקום ה-9 עם ציון 4.72. מעליו ממוקם שר החוץ אביגדור ליברמן עם ציון 4.88, ותחתיו במקום העשירי ממוקם שר התיירות עוזי לנדאו. מי שפותח את העשירייה השנייה הוא שר האנרגיה והמים סילבן שלום עם ציון 4.66, לאחר מכן במקום ה-12 ממוקם שר החקלאות יאיר שמיר, ובמקום ה-13 ממוקמת שרת הבריאות יעל גרמן, שעמדה בשבועות האחרונים בעין הסערה הציבורית סביב המרכז הרפואי הדסה.

השרים שמופיעים בהמשך הרשימה הם: שר הרווחה מאיר כהן שהגיע למקום ה-14 וקיבל 4.54, השר לענייני אזרחים ותיקים אורי אורבך שזכה ב-4.50 נקודות והגיע למקום ה-15, ושר המדע יעקב פרי, העוסק בין היתר גם בסוגיית השוויון בנטל, שהגיע למקום ה-16 עם ציון של 4.48.

במקום ה-17 מדורגת שרת התרבות והספורט לימור לבנת, שקיבלה מהנשאלים את הציון 4.44, ובמקום ה-18 ממוקם השר להגנת הסביבה עמיר פרץ, שקיבל ציון של 4.43.

ארבעת השרים הנותרים - שהצליחו גם הם לעקוף את יאיר לפיד ברשימה - הם: השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', במקום ה-19 עם 4.43; השר לענייני מודיעין, יובל שטייניץ, עם 4.40 נקודות במקום ה-20; שרת הקליטה סופה לנדבר במקום ה-21 עם הציון 4.28; ושר השיכון אורי אריאל שזכה ב-4.19 נקודות בלבד והגיע למקום ה-22.

יעלון אהוב גם על הימין וגם על השמאל

גם אם מפלחים את התוצאות למצביעי ימין לחוד ומצביעי שמאל-מרכז לחוד, יעלון נמצא בצמרת. בקרב מצביעי הימין הוא ממוקם במקום הראשון עם ציון ממוצע של 6.59. בקרב מצביעי השמאל-מרכז הוא מדורג במקום השלישי עם ציון של 5.50. שי פירון הוא זה שממוקם במקום הראשון בטבלת מצביעי השמאל-מרכז עם הציון הממוצע 6.08, אולם בקרב מצביעי הימין מדורג שר החינוך במקום ה-9 בלבד עם הציון 5.51.

ממוצע הציונים לשרי הממשלה על פי המפלגות החברות בה מציג ניצחון למפלגת הליכוד ביתנו עם ציון של 4.88 מתוך 10. לא רחוק ממנה, במקום השני, ממוקמת מפלגת התנועה עם הציון 4.73. יש עתיד ממוקמת מיד אחר כך במקום השלישי עם 4.68 נקודות בממוצע. ואילו הבית היהודי השביעה את רצון הציבור במידה הפחותה ביותר וקיבלה את הציון 4.42.

צרו איתנו קשר *5988