מאסר עולם לעדן אוחיון

רוצחו של גדי ויכמן בב"ש הורשע ברצח; משפחתו התפרעה בביהמ"ש

בית המשפט המחוזי בבאר שבע הרשיע היום (א') את עדן אוחיון בן ה-20 ברצח גדי ויכמן לפני כשנתיים וגזר עליו מאסר עולם. כמו כן, חייב ביהמ"ש את אוחיון בתשלום פיצוי בסך 200 אלף שקל למשפחתו של ויכמן. לאחר הקראת פסק הדין התפרצו בני משפחתו של אוחיון לעבר השופטים בקללות וגידופים. "אתם מושחתים, התקשורת שפטה אותו", צעקו בני המשפחה והתפרעות החלה מחוץ לאולם הדיונים, שבעטיה השופטים נאלצו לצאת לפני שסיימו להקריא את פסק הדין.

הרצח של ויכמן בוצע במאי 2012. באחד מהלילות של אותו חודש ישב אוחיון, שהיה אז בן 18, עם ארבעה מחבריו בפארק ציבורי מתחת לביתו של ויכמן בבאר שבע. אלמנתו של ויכמן, מיכל, ביקשה מהחבורה לשמור על השקט ובתגובה אוחיון קילל אותה. בהמשך, ירד ויכמן לפארק, התעמת עם אוחיון ונגח בפניו. בתגובה, שלף אוחיון סכין ודקר את ויכמן עד שהביא למותו. אחרי מספר ימי חיפושים אוחיון נעצר ע"י המשטרה ובחקירתו הודה בדקירתו של ויכמן, אך טען כי הגן על עצמו מפניו.

בית המשפט דחה היום את טענת ההגנה העצמית. "אוחיון הוא זה שיצא אל 'הקרב' בריצה לכיוונו של המנוח כדי להתעמת עמו כשסכין עמו", נכתב בהכרעת הדין. "ברור, שכמו שבני החבורה האחרת בחרו להתרחק מהמקום כששמעו שהמנוח יורד למטה, גם אוחיון יכול היה לעשות כן. אלא שהוא החליט להישאר דווקא כדי להתעמת עם המנוח... במקום לסגת מהמקום, לסגת מהעימות, הוא יצא למפגש עם המנוח מצויד בסכין, פעל מתוך חימה וכעס, ובהחלט לא פעל מתוך הגנה עצמית".

"אני מודה לפרקליטות ולמשטרה שעשו את העבודה. הוא רצח את גדי בלי לחשוב פעמיים", אמרה היום האלמנה, מיכל, בתגובה לפסק הדין. לדבריה, "הוא ראה את הילדה שלי לנגד עיניו ולא עניין אותו שהוא יודע מה שהוא הולך לעשות, שהוא הולך לרצוח את הבעל שלי, את אבא של הילדה שלי".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988