פורים מתוח בדרום: כוננות גבוהה מחשש לחידוש הירי מעזה

למרות ההכרזה על רגיעה מצד הג'יהאד האיסלמי אתמול אחר הצהריים, נמשך בשעות הערב הירי לעבר ישראל - ומטוסי חיל האוויר תקפו הלילה בתגובה בעזה

גם הבוקר (ו') בו מצוינות חגיגות פורים בכלל מוסדות החינוך ברחבי הארץ, נשמרת הכוננות הגבוהה בדרום מחשש להמשך הירי מרצועת עזה: למרות ההכרזה על רגיעה מצד הג'יהאד האיסלמי אתמול אחר הצהריים, נמשך בשעות הערב הירי לעבר ישראל - ומטוסי חיל האוויר תקפו הלילה בתגובה בעזה. הלימודים מתקיימים כרגיל גם במרחב הדרום.

מדובר צה"ל נמסר כי במהלך הלילה הותקפו שלוש מטרות טרור בצפון הרצועה וארבע מטרות בדרומה. בצבא הדגישו כי למרות שהג'יהאד ביצע את הירי לעבר ישראל, ארגון החמאס הוא הכתובת לכל ירי שיוצא מעזה ועליו האחריות.

ברשויות המקומיות במרחב עוטף עזה ובערים אשדוד, אשקלון, באר שבע ושדרות הוחלט לקיים הבוקר את הלימודים כסדרם ולא לפגום בחגיגות הפורים הנערכות מדי שנה בבתי הספר ובגנים.

מוקדם יותר אמש קיים הרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, הערכת מצב לאור ההתפתחויות האחרונות, שבתומה הגיע לאוגדת עזה, שם קיים הערכת מצב נוספת עם מפקד פיקוד הדרום, ראש אגף מבצעים ומפקד אוגדת עזה. בתום הערכת המצב נפגש הרמטכ"ל עם ראשי רשויות מיישובי עוטף עזה.

אתמול, סמוך לשעה 20:00, נורו שש רקטות נורו מרצועת עזה לשטח ישראל, חמש מהן התפוצצו בשטחים פתוחים ואחת יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל מעל שדרות. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

אזעקת צבע אדום ביישובי המועצות שדות נגב, שער הנגב ובאזור שדרות, וזמן קצר לאחר מכן התפוצצו שלוש רקטות בשטחים פתוחים. כחצי שעה לאחר מכן שוב נורה מטח של שלוש רקטות מעזה, שאחת מהן יורטה על ידי מערכת כיפת ברזל והשתיים הנוספות התפוצצו בשטחים פתוחים.

עוד לפני הירי, אחרי הודעת הג'יהאד האסלאמי שלפיה הושגה הפסקת אש עם ישראל, שיגר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון מסר תקיף כלפי ארגוני הטרור ברצועת עזה ואומר כי בישראל "נערכים לכל האפשרויות, שקט ייענה בשקט אך נדע להלום במי שצריך להלום במידה שהפרובוקציות יימשכו".

"איננו ששים להסלמה, אבל לא נעבור לסדר היום על שום פרובוקציה של אחד מהארגונים ברצועה", אמר שר הביטחון. "תגובת צה"ל על ירי הרקטות שיזם הג'יאהד האסלאמי הייתה חריפה. הג'יהאד האסלאמי הוא האחראי לירי ולכן הוא שילם מחיר כבד". יעלון שלח גם אזהרה מפורשת לחמאס ואמר כי הוא האחראי על הנעשה ברצועה: "אם הוא לא יאכוף את השקט בעזה - גם הוא יישא באחריות".

"אני רוצה לחזק את תושבי הדרום על עמידתם האיתנה", הוסיף שר הביטחון. "המשיכו בשגרה וצה"ל ימשיך להגן עליכם".

צרו איתנו קשר *5988