החוקרת של אולמרט: "ניהל קרב מוחות בחדר החקירות"

יממה לאחר הרשעתו המהדהדת של ראש הממשלה לשעבר בקבלת שוחד, חושפת מי שעמדה בראש היחידה לחקירות הונאה ושחקרה בעצמה את אולמרט, את התנהלותו בחדר החקירות: "הוא ניסה להסיט את החקירה וטען טענות משונות, אמר שרודפים אותו"

עדות מחדר החקירות של ראש הממשלה לשעבר, שהפך אתמול לעבריין מורשע: תנ"צ בדימוס זיווה אגמי-כהן, ששימשה כראש היחידה הארצית לחקירות הונאה וחקרה את ראש הממשלה לשעבר, סיפרה אמש ל"חדשות הלילה" מה אמר אולמרט בתגובה לשאלותיה - ואף העידה על אי הנוחות שחש במעמד החקירה ועל התנהגותו המזלזלת לכאורה כלפי המשטרה.

"מדובר באדם מתוחכם, בחדר החקירות התנהל בינינו קרב מוחות", סיפרה תנ"צ (בדימוס) אגמי-כהן. "הוא ניסה בכל פעם ובכל דרך להסיט את תשומת הלב מהחקירה ולטעון טענות משונות כאלה ואחרות. הוא אמר שאנחנו רודפים אותו, מדליפים מידע לתקשורת ונעזרים בה".

לדבריה, אולמרט אף האשים אותה ואת חבריה לצוות החקירה בעבודה רשלנית: "הוא אמר שאנחנו לא יודעים מה אנחנו שואלים. הוא אמר לי אישית שאני לא מקצועית. היו רגעים בהם הוא יצא מאיזון והצלחנו לעורר אותו לתגובה אותנטית".

"אולמרט שיטה בשופטים ובמערכת החוק"

עוד טענה החוקרת הבכירה שאולמרט אמר לה כי היא 'חיה בעולם אחר מזה שהוא חי בו'. "בשלב הזה אמרתי לו 'בוא נחזור לחקירה' ותהיתי לעצמי על מה הוא מדבר? האם הוא חי בעולם שבו יש חוקים אחרים מאלה שאני מכירה? למה הוא בדיוק התכוון?".

לדבריה של הקצינה הבכירה בדימוס, מאז החל אולמרט להיחקר במשטרה ועד היום, נשמעו כלפי המשטרה והפרקליטות טענות על רדיפה - שאותם היא דחתה על הסף: "היו טענות מופרכות שמחפשים את אולמרט - אז וגם היום. אותם אנשים שטענו את הטענות האלה חייבים לנו התנצלות. היו כאלה שאיבדו פרופורציות, כמו האמירה הקשה של אמנון דנקנר נגד פרקליט המדינה דאז, משה לדור, שלפיה הוא צריך להתאבד".

אגמי-כהן הביעה תקווה כי בעקבות הכרעת הדין של השופט רוזן, נאשמים לא ישתמשו עוד בטיעון 'לא ראיתי, לא ידעתי, לא שמעתי'. "זה מיתוס שנופץ. הטענה הזו לא תעמוד לבכירים יותר. אולמרט הצליח לשטות בשופטים ובמערכות החוק בעזרתה. הוא היה נחקר לא קל עם הרבה ניסיון".

צרו איתנו קשר *5988