אישום: רחל סופר גנבה 46 מוצרים מיינות ביתן בהרצליה

סופר נקלעה לחובות של 7 מיליון שקל בשל פסק בורר, ובעבר השופטת ורדה אלשיך פקדה אותה בביתה עם קלדנית ועורכי דין ■ האישום: ניסתה להסתיר 46 מוצרים מתחת למעיל ונתפסה ביציאה מהחנות

אשת העסקים רחל סופר-סייג, שנקלעה לפני מספר שנים לחוב אסטרונומי בסך של 3.9 טריליון שקל בשל פסק בורר ולהליכי פשיטת-רגל, הסתבכה גם בפלילים. בימים אלה מתנהל כנגד אשת העסקים גם הליך פלילי בגין אישום של גניבה מסניף יינות ביתן בהרצליה.

מכתב האישום, שהוגש כנגד אשת העסקים בנובמבר אשתקד, עולה כי בפברואר 2013 נכנסה סופר-סייג לחנות וגנבה 46 מוצרים בשווי כ-687 שקל. בכתב האישום נטען כי סופר-סייג הניחה מוצרים בשווי כ-242 שקל על גבי המסוע עליהם שילמה, אך הסתירה 46 מוצרים נוספים מתחת למעיל בו הצטיידה מראש ויצאה מהחנות מבלי לשלם עבורם.

בהמשך, נטען, לאחר שקב"ט החנות שהבחין במעשיה ביקש ממנה להתלוות אליו למחסן לצורך השוואה בין המוצרים המופיעים בקבלה לבין המוצרים המצויים בעגלה, עזבה סופר-סייג את החנות, אך עוכבה על-ידי שוטרים שהגיעו למקום.

בדיון שהתנהל בתיק כפרה סופר-סייג באישומים נגדה. סנגורה טען כי אכן היו מוצרים תחת מעילה, אך אין מדובר במוצרים של הסופר בו ערכה את הקניות, והיא אף אמרה זאת לקופאית, אותה היא מבקשת להביא לעדות בדיון הבא בתיק.

תלונה נגד אלשיך

שמה של רחל סייג-סופר עלה בעבר גם בקשר להליכים שניהלה בנציבות תלונות הציבור על שופטים נגד השופטת המחוזית בדימוס ורדה אלשיך, שניהלה את תיק פשיטת-הרגל שלה טרם פרישתה. סופר-סייג נקלעה לחוב של 7 מיליון שקל בשל פסק בורר שנתן עו"ד דרור גל.

בראשית ההליכים בתיק פשיטת-הרגל ביקרה אלשיך את פסק הבורר, שקבע את הריבית החריגה, וכתבה שהוא מחייב ביקורת מעמיקה. הדיונים בתיק פשיטת-הרגל נמשכו, ומדי פעם ביקשה סופר-סייג לדחות אותם, או נעדרה מהם, בשל מצב רפואי.

בדיון שנקבע לאפריל אשתקד התייצב בפני אלשיך רופא שסיפר כי סופר-סייג הזעיקה אותו לביתה, בטענה כי יש לה חום גבוה. אלשיך לא השתכנעה מהדברים והחליטה לצאת לביתה של החייבת בהרצליה עם הקלדנית, עורכי הדין ושאר הנוכחים ולקיים את הדיון שם.

בגין הדיון בביתה הגישה סופר-סייג את תלונתה נגד אלשיך לנציב תלונות הציבור על שופטים, אליעזר גולדברג, שמצא אותה מוצדקת באופן חלקי. גולדברג קבע כי אלשיך פגעה בזכויותיה הדיוניות של סופר-סייג בעת שקיימה דיון שיפוטי בעניינה בביתה.

בהמשך אף דחתה אלשיך את בקשתה של סופר-סייג כי תפסול את עצמה מלדון בתיק נוכח החלטת הנציב, וציינה כי בהחלטתו לקבל את התלונה נגדה, התעלם הנציב גולדברג מהסברים מפורטים שהיא נתנה לו.

צרו איתנו קשר *5988