פטריק דרהי רכש מתחם לעשרות דירות בת"א

רכש את מתחם הרב קוק בנווה צדק הכולל כמה בתים היסטוריים המיועדים לשימור מחמיר, כמה בניינים המיועדים להריסה וכן כמה מגרשים ריקים ■ העלות: 128 מיליון שקל

מתחם הרב קוק / צילום: תמר מצפי
מתחם הרב קוק / צילום: תמר מצפי

עסקת ענק בתל אביב: המיליארדר פטריק דרהי, בעל השליטה בחברת הוט, שדורג לאחרונה על ידי מגזין פורבס כאיש העשיר בישראל עם הון מוערך של 10 מיליארד שקל, החליט, כמו רבים אחרים, להשקיע את הונו בנדל"ן. ל"גלובס" נודע כי דרהי רכש את מתחם הרב קוק הסמוך לשכונת נווה צדק בתל אביב תמורת כ-128 מיליון שקל, לא כולל מע"מ, באמצעות חברה זרה.

מדובר במתחם המצוי בין הרחובות המרד, אליעזר רוקח ועין יעקב, הכולל כמה בתים היסטוריים המיועדים לשימור מחמיר, כמה בניינים המיועדים להריסה וכן כמה מגרשים ריקים.

בין המבנים לשימור מחמיר ניתן למנות את בית הכנסת "הרב קוק" שהוקם בשנת 1904, ובית המדרש של הרב קוק ששימש את ראשית ימיה של תנועת המפד"ל. המתחם היה בבעלות חברת "ישועתי", שבשליטת איש העסקים היהודי אמריקאי אדמונד שמסי. לפני שנים אחדות ניתנה אופציה לחברת "ארז נווה צדק" שבבעלות רענן אלוני לרכוש את המתחם.

החברה גיבשה באמצעות האדריכל גל מרום תוכנית לכלל המתחם העונה על דרישת עיריית ת"א לשימור המבנים הקיימים, כולל בית הכנסת, וכן ניצול השטחים הקיימים לטובת שטחי מגורים בהיקף של 6,800 מ"ר. החברה החלה בשיווק דירות במתחם. אחד המתעניינים בדירות היה דרהי.

לבסוף, החליט דרהי לרכוש את כל המתחם בעצמו וכעת יוכל לבחור אם להקים במקום פרויקט מגורים הכולל 40-70 דירות שרובן צופות לים, אך על פי הערכות יקים מספר דירות יוקרה נמוך בהרבה. המתחם כולו הוערך על ידי שמאי המקרקעין יגאל שגיא בחודש אוגוסט 2012 ב-159 מיליון שקל. את חברת ארז נווה צדק, שסיחרה באופציה, ייצגו עוה"ד משה הרדי ואמיר פרס ממשרד הרצוג פוקס נאמן. בעסקה ייצג המתווך אורן כץ מתיווך נדל"ן נווה צדק.

דרהי זינק לראש רשימת 100 העשירים בישראל, כאשר "עקף" רשימה של בעלי הון ישראלים כמו אייל ועידן עופר, שרי אריסון ומשפחת ורטהיימר. את הונו צבר בשל פעילותו בתחומי התקשורת והטכנולוגיה. הוא רכש את השליטה בהוט ובמירס בשנת 2009 באמצעות קבוצת התקשורת "אלטיס" שבבעלותו.

בפברואר השלים את ההנפקה של החברה בבורסת יורונקסט באמסטרדם וגייס 1.8 מיליארד דולר, שמהם שלשל לכיסו כ-760 מיליון דולר. ההכנסות מההנפקה הכניסו את דרהי לראשונה לרשימת עשירי העולם של פורבס ארה"ב שהתפרסמו באפריל האחרון. באותו חודש רכש דרהי את חברת SFR פעילת הסלולר השנייה בגודלה בצרפת תמורת 13.5 מיליארד יורו. דרהי הוא גם בעליו של ערוץ i24news המשדר חדשות מישראל למדינות שונות בעולם בשפות הצרפתית, האנגלית והערבית.

צרו איתנו קשר *5988