מדד גלובס-וויז ליולי: הפקקים יותר נוחים בימי הקיץ החמים

ביולי האחרון בילו נהגי ישראל פחות זמן בנסיעה ברכבם הפרטי בהשוואה לזמן הנסיעה בחודש שלפניו או בחודש יולי אשתקד

פקק באיילון / צילום: תמר מצפי
פקק באיילון / צילום: תמר מצפי

ביולי האחרון בילו נהגי ישראל פחות זמן בנסיעה ברכבם הפרטי בהשוואה לזמן הנסיעה בחודש שלפניו או בחודש יולי אשתקד. כך עולה מנתוני מדד גלובס-וויז. כמה פחות? במרבית המסלולים, למרות הקיץ והמבצע ברצועת עזה, לא מדובר בפער דרמטי.

על פי נתוני וויז, בשעות הבוקר (7-9) מדובר בחיסכון ממוצע של 1.5 דקות לעומת יוני, ובחיסכון של 1.2 דקות לעומת יולי אשתקד. הפער גדל משמעותית בשעות אחרי הצהריים (אז במרבית המסלולים הנסיעה גם קצרה יותר, כך שהחיסכון היחסי משמעותי עוד יותר). מול יוני 2014 נסענו 3.3 דקות פחות על הכביש ומול יולי אשתקד מדובר על חיסכון של 3 דקות.

אל העונתיות הרגילה המאפיינת את החודש הראשון לחופשת הקיץ של הילדים, שבמסגרתה גם הוריהם נאלצים (או מעוניינים, תלוי את מי שואלים) לשנות את יום העבודה הרגיל שלהם, נוסף השנה גם מבצע "צוק איתן" ברצועת עזה. עשרות אלפי מגויסים, אזעקות בכל רחבי הארץ, ירי בלתי נסבל בעיקר על דרום הארץ וביטולי חופשות נרחבים שינו ללא ספק את התוכניות לחודש האחרון.

נוח יותר במודיעין

בהשוואה לחודש יוני האחרון, אפשר לראות שהכניסות מדרום הארץ לתל אביב בבוקר היו יחסית פנויות יותר בחודש החולף. מי שבא מיבנה, מרחובות או מראשון לציון לעזריאלי בכניסה המזרחית של תל אביב חסך בבקרים 8-10 דקות.

מנגד, באופן מפתיע למדי, מי שבא לעזריאלי תל אביב ממזרח - מאריאל, פתח תקווה, קדימה-צורן, כפר סבא - דווקא נסע מעט יותר ביולי בהשוואה לחודש יוני.

ההשוואה ליולי אשתקד מלמדת שמשהו טוב קורה לנתיב הנסיעה שבין תל אביב למודיעין. פיזור נכון יותר של זמני הנסיעה, נסיעה רבה יותר בתחבורה ציבורית (רכבת או שימוש בשאטלים של הנתיב המהיר) ושיפור בתשתיות הכבישים מצביעים על ירידה משמעותית בזמן הנסיעה למודיעין וממנה, בבוקר ואחרי הצהריים. יחד עם זאת, דווקא זמן הנסיעה ממרכז ירושלים למודיעין הורע בשנה האחרונה (מסיבות דומות - הרכבת עדיין מתמהמהת ועבודות הפיתוח בעיצומן).

זמן נסיעה
 זמן נסיעה

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נדל"ן ותשתיות?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988