פרס בשיחות סגורות: "לפיד ולבני צריכים לעזוב הממשלה"

בשיחות סגורות עם פוליטיקאים העביר הנשיא לשעבר מסר ליו"ר מפלגות יש עתיד והתנועה, שלפיו עליהם לפרוש מממשלת נתניהו, שלדבריו "הגיעה לסוף דרכה", משום שראש הממשלה "לא עמד בציפיות לתהליך המדיני"

שמעון פרס / צילום: רויטרס
שמעון פרס / צילום: רויטרס

בשיחות סגורות עם פוליטיקאים העביר הנשיא לשעבר שמעון פרס מסר ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד, שלפיו עליו לעזוב את הממשלה יחד עם יו"ר התנועה ציפי לבני - כך נודע לחדשות 2.

לדבריו, "ממשלת נתניהו סיימה את דרכה" ונתניהו "לא עמד בציפיותיי ולא התקדם בתהליך המדיני". מוקדם יותר השנה, לכבוד יום העצמאות ורגע לפני שסיים את תפקידו, העניק פרס ריאיון מיוחד לחדשות 2, שבו הוא סיפר כי לפני 3 שנים כמעט הגיע להסכם עם אבו מאזן, בשליחותו של נתניהו, שברגע האחרון חזר בו. לדבריו, ההסכם כלל גם הכרה במדינה יהודית וסיכום על שטחים ופליטים.

במהלך הריאיון נשאל פרס על הפגישה החשאית עם אבו מאזן שהייתה אמורה להתקיים בעמאן לפני כ-3 שנים, אך נמנעה ברגע האחרון משום שראש הממשלה נתניהו הורה לו להמתין כמה ימים. "הגענו למעשה להבנה בכמה נקודות", ציין פרס. "היינו אמורים להגיע סיכום, אבל לנתניהו היה רושם שיש הצעה יותר טובה שהובאה על ידי טוני בלייר".

"לא חשבתי שטוני בלייר יכול להביא הצעה טובה כפי שהבאתי אנוכי", המשיך נשיא המדינה. לדבריו, מבחינה עקרונית "הוצאו מפות". "כלומר, במקום לדבר על גבולות '67, דיברנו על גודל השטח ולא על הגבולות. זה היה מאפשר חילופי שטחים, הקמת גושי התיישבות וכדומה".

צרו איתנו קשר *5988