טענות על נמלים במתקני המים של תמי 4: "פשוט להקיא"

פוסט שהעלתה לקוחה של תמי 4 בעמוד הפייסבוק שלה צובר תאוצה: "חזרנו מנופש של 3 ימים, וכשמזגנו מים, זה מה שיצא... כמות הרימות והנמלים מחליאה" ■ תמי 4 בתגובה: "מקור המזיקים אינו במכשיר אלא בסביבת המטבח"

בר מים תמי 4 / צילום: יחצ
בר מים תמי 4 / צילום: יחצ

שוב חוזרות טענות על נמלים במתקני המים של תמי 4: פוסט שהעלתה הבוקר (ב') בעמוד הפייסבוק שלה איריס זילברמן, דוברת המכון הטכנולוגי בחולון, צובר תאוצה ועלה גם ל"סטטוסים מצייצים", אחרי שהוא נצפה על-ידי 15,000 גולשים בטווח זמן של חצי שעה.

"כבר כמה חודשים אנו סובלים מנמלים במטבח שלא מצאנו את מקורן. למרות ריסוסים חוזרים ונשנים ראינו אותן סביב התמי 4 שלנו, ולא דימיינתי מה אני הולכת לגלות. אנחנו שומרים על סביבה מאד נקייה במטבח ומקפידים להחליף פילטר ומנורה בזמן", כתבה זילברמן. "ביום שבת חזרנו מנופש של 3 ימים, וכשמזגנו מים, זה מה שיצא - פשוט להקיא!!! ולחשוב שזה מה ששתינו כל החודשים האחרונים. כמות הרימות והנמלים מחליאה, מפחיד לחשוב מה שתינו בתקופה האחרונה. צריך לציין שלא היינו בבית 3 ימים, וזה מה שיצא לאחר שהפעלנו לראשונה עם חזרתנו".

זילברמן סיפרה ל"גלובס" כי היא מצויה כעת בהתנהלות מול גורם בתמי 4, ובהתאם לתוצאותיו תשקול את צעדיה בהמשך.

לצפייה בסרטון על תמי 4 בפייסבוק

גולש אחר, שפרסם תמונת כוס עמוסה בנמלים ורימות, סיפר ל"גלובס": "מזה כמה חודשים שאנחנו חווים נמלים במטבח - אנחנו מנקים, והן חוזרות. ראינו שהן יוצאות ונכנסות ממתקן המים, ובמזיגה לפעמים הן היו נשפכות מתוך מתקן המים.

"כשחזרנו לאחרונה מנופש של יומיים קרה משהו קיצוני. הבן שלי בא למזוג כוס מים, ואז יצא מבול של נמלים ורימות. זרם המים החמים היה סתום לגמרי בגלל החרקים שסתמו את הצינור.

"פירקתי את המכשיר וגיליתי התמקמות אדירה בצינורית של יציאת המים, הוצאתי את הצינורית שהייתה סתומה לגמרי בנמלים. ניקיתי אותה, השריתי במים עם סבון, והכול היה בסדר. חשבתי שבזה נפתרה הבעיה, אלא שלאחר כמה ימים שוב התחילה טיילת.

"התייעצתי עם מומחים לחרקים וכתבתי פוסטים בפורומים, שם יעצו לי לפנות לחברה, משום שזו בעיה מוכרת. אתמול צלצלתי למוקד השירות, שם נאמר לי שבמקרה של תלונה על חרקים במתקן, ידבר איתי מנהל בכיר תוך 24 שעות. מאז לא חזרו אליי".

לדבריו, מתקן המים הזה החליף מתקן קודם שהיה ברשותו במשך שנים - ובמתקן הישן הוא מספר שמעולם לא נתקל בבעיה.

טענות על חרקים ומזיקים במתקני תמי 4 מועלות מעת לעת וזוכות לתהודה בעיקר ברשת החברתית. בפברואר 2013 התמודדה תמי 4 עם כמה תלונות דומות שהעלו גולשים גם לפייסבוק (כולל סרטונים שלא מתירים מקום לדמיון).

מתמי 4 נמצאר בתגובה: "מכשירי תמי 4 אינם מייצרים מזיקים משום סוג שהוא. מקור המזיקים אינו במכשיר אלא בסביבת המטבח. מיכלי המים ומערכת הסינון ההידראולית סגורים, ולכן אין אפשרות שמזיקים יגיעו למים, והם בטוחים לשתייה בהתאם לכל תווי התקן".

צרו איתנו קשר *5988