בעוד 10 שנים מהיום: "מעלית חלל" באורך 250 אלף ק"מ

הצצה לפרויקט שיחבר את כדור הארץ לחלל: כך תראה "מעלית החלל" שתעביר דוגמיות, ציוד ואנשים מהירח לכדור הארץ באמצעות מעלית מיוחדת

מעלית חלל Liftport / צילום: יח"צ
מעלית חלל Liftport / צילום: יח"צ

כשנתיים אחרי שגייסה למעלה מ-100 אלף דולר דרך אתר גיוס ההמונים קיקסטארטר, החזון של Liftport לבניית מעלית מכדור הארץ לחלל מתקרב למימוש.

היות ועדיין לא הצליחו לפתח כבל עמיד וארוך דיו, כזה שיתמודד היטב עם הקור המקפיא באטמוספירה ולא יקרוס תחת משקלו, החליטו בחברה להתחיל עם אתגר פשוט בהרבה: מעלית שתצא מהירח ולא מכדור הארץ.

היעדר כוח המשיכה ואקלים מתאים הופכים את הירח לשטח אידיאלי לבדיקה ובנייה של מעלית החלל. על פי התוכנית, המעלית תותקן על תחנת חלל בשם PicoGravity Lab שתוצב בנקודת LaGrange - המקום בחלל שנמצא בדיוק בין שדות המשיכה של הירח וכדור הארץ.

מהתחנה ייצא כבל קוולר שיעוגן על אדמת הירח באמצעות תחנת עגינה. כבל הקוולר ימתח לכיוון כדור הארץ לאורך 250 אלף ק"מ, כשמשקולת נוספת, בתוך האטמוספירה שלנו, תדאג שהוא יישאר מתוח.

לאחר שכל החלקים יוצבו במקומם, מעלית חשמלית תוכל להעביר דוגמיות, ציוד ואולי גם בני אדם מהירח אל תחנת PicoGravity Lab שתוצמד לתחנת החלל הבינלאומית. כל זה, כך מקווים בחברה, יקרה כבר בעשור הקרוב.

גלובס טק:
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא?
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988