בקשה לזמן לעדות את שרה נתניהו בפרשת ההתעמרות לכאורה

מני נפתלי הגיש לביה"ד האזורי לעבודה בירושלים בקשה לזמן את אשת רה"מ לעדות בטענה כי עדותה חיונית לבירור התביעה

שרה נתניהו / צלם: אריאל ירוזולימסקי
שרה נתניהו / צלם: אריאל ירוזולימסקי

האם עדות של אשת רה"מ, שרה נתניהו, בתביעה בסך של כמיליון שקל שהגיש אב הבית במעון רה"מ לשעבר מני נפתלי, נגד בנימין נתניהו ומשרד רה"מ, תפגע בסיכוייו של נתניהו לגרוף מנדטים בבחירות הקרובות?

היום (ה') הגיש נפתלי לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בקשה לזמן את שרה נתניהו כעדה במשפט. באמצעות עוה"ד נעמי לנדאו ונאוה פינצ'וק אלכסנדר, טוען נפתלי כי עדותה של שרה נתניהו חיונית לבירור התביעה.

"אשת רה"מ היא הממונה בפועל על המתרחש ועל פיה יישק דבר, כך הובהר לא אחת על ידי גב' נתניהו עצמה", כתב נפתלי בבקשתו. לדבריו, "גב' נתניהו העלתה דרישות מוגזמות כלפי סגל העובדים, שאינן עולות בקנה אחד עם אמות מידה ראויות, נקטה יחס קשה כלפיהם, בפרט בשורה של מקרים המתוארים על ידי התובע בתביעתו ובתצהירו".

כמו כן נטען כי "שרה נתניהו התנהגה באופן העולה לכדי התנכלות והתעמרות בעובדים במקום העבודה".

נפתלי מציין כי נתניהו ומעון רה"מ מכחישים מכל וכל את ההתנהגויות הנטענות בתביעתו.

"לאור המחלוקת העובדתית ומעורבותה הישירה, עדותה של גב' נתניהו חשובה מאין כמוה ותוכל לשפוך אור על ההתנהלות כלפי עובדים בכלל ועל המבקש בפרט במעון ראש הממשלה", נכתב בבקשת נפתלי. "מעורבותה הישירה מתבטאת אף בהוראותיה להפרת נהלי ההוצאות במעון ואילוצו של התובע לפעול בניגוד לנהלים בעניין רישום המתנות שקיבל ראש הממשלה, נוהלי הוצאות החורגות מתחום המזון וכן דרישתה של גב' נתניהו לדיווח כוזב אודות מספר המוזמנים לסעוד בארוחה אחת במעון רה"מ".

בנוסף לשרה נתניהו מבקש נפתלי כי יוזמנו כעדים את העובדים לשעבר במעון רה"מ, אתי חיים ונהוראי טוויזר ואפי אזולאי, וכן עובד נוסף שנראים בסרטון שצולם ע"י אזולאי הוגש על ידי הנתבעים לביה"ד. לדברי מעון רה"מ נפתלי התנהג באופן אלים במהלך עבודתו והסרטון מוכיח זאת.

"נפתלי נדרש עתה להתמודד מול טענות חמורות בדבר אלימות שלא היו ולא נבראו וכל כן מתבקשת הזמנתם של מצלם הסרטון והעובד הנוסף המצולם בו", טוען נפתלי. בתוך כך, הגיש היום נפתלי בקשה נוספת לקבלת את כל צילומי האבטחה (ואחרים) ממעון רוה"מ, בהם מופיע מני נפתלי וכן בקשה לקבל פרוט כל הוצאות מעון רוה"מ בתקופת עבודתו.

נפתלי טוען: כך התעמרו בי

נפתלי, ששימש כמאבטח האישי של שרה נתניהו וילדיה ובהמשך נבחר לתפקיד אב הבית של בית רה"מ, התפטר מעבודתו בבית נתניהו לפני כשנתיים. במארס האחרון הגיש נפתלי לביה"ד לעבודה בירושלים תביעה בסך מיליון שקל נגד נתניהו ומשרד רה"מ. התביעה כללה טענות על העסקה פוגענית וקיפוח זכויות וכן תיאורים על השפלות, אמירות גזעניות והתקפי זעם לכאורה מצד אשת רה"מ.

בתצהיר שהגיש לפני כחודש פירט נפתלי, את תלונותיו על היחס שלטענתו קיבל מהזוג נתניהו.

בין היתר, טוען נפתלי כי לטענת נפתלי, שרה נתניהו ראתה בכל העובדים בעיה הגיינית ודרשה מהם להחליף בגדים 3 פעמים במהלך יום עבודה. למעשה, לפני שהם נכנסו לחדר השינה הם התבקשו לשטוף את גופם.

בנוסף, נפתלי טוען כי נתניהו דרשה מכל עובדי המעון לכנות אותה "גברת" והחתימה אותם על טופס שמירת סודיות.

אחד האירועים הנטענים שפירט נפתלי בתצהירו כי שאשת ראש הממשלה גילתה שאחת העובדות ארזה בטעות כמה ביצים בשקית אחת "היא דרשה מנפתלי לחזור למטבח עם העובדת ותוך 20 שניות לדאוג שהעובדת תארוז כל ביצה בשקית נפרדת".

נפתלי טען כי הועסק באופן פוגעני, כי בית ראש הממשלה לא עמד בהתחייבויות כלפיו לקבלת תקן קבוע, וכי לא קיבל פיצוי בעבור שעות עבודה וימי עבודה חריגים - אבל עיקר התביעה הוא תיאור המתרחש, לדבריו, בביתו של בנימין נתניהו.

בכתב ההגנה שהגישו רה"מ והמדינה באמצעות פרקליטות מחוז ירושלים הם מבקשים לדחות את תביעתו של נפתלי. לטענת נתניהו, "במשך כל תקופת העסקתו נמצאו ליקויים רבים בעבודתו של נפתלי כאב בית בבית ראש הממשלה. בהזדמנויות שונות התנהג נפתלי בבוטות או באלימות כלפי עובדים בבית ראש הממשלה ולא מילא את תפקידו כראוי". הנתבעים מוסיפים וטוענים כי נפתלי היה מודע לדרישות התפקיד, להיקף שעות העבודה ולצורך להתייצב לעבודה לעתים גם בימי המנוחה השבועית, ורצה למלא את התפקיד ולעמוד בכל הדרישות הכרוכות בכך.

עוד נטען בכתב ההגנה, בין היתר, כי "אב הבית בבית ראש הממשלה נדרש מעצם תפקידו להיות זמין לעבודה במשך שעות רבות. בית ראש הממשלה משמש כביתם של בני הזוג נתניהו ושל ילדיהם. בד בבד חלק משמעותי מעבודתו של ראש הממשלה מתבצע מתוך הבית ובכלל זה קבלת אורחים ונציגים מהארץ ומחו"ל, קיום פגישות והתייעצויות. מכיוון שכך, הבית פעיל במשך שעות ארוכות במהלך היום ונדרשת נוכחות של מי מהעובדים בשעות אלו".

עוד נטען בכתב ההגנה כי נפתלי בחר ללון בבית ראש הממשלה מבלי שנתבקש לעשות כן ומבלי שקיבל לכך אישור.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988