הרצוג עשוי להיות ר"מ - אבל מה אנחנו באמת יודעים עליו?

מצד אחד, בעל תדמית של "חננה" וקול גבוה; מצד שני, "כשאתה קרוב אליו, אתה מגלה שדימוי הבייבי פייס מטעה לגמרי" ■ G בעקבות התחנות בקריירה של יצחק הרצוג, המועמד לראשות הממשלה

יצחק הרצוג / צילום: אלון רון
יצחק הרצוג / צילום: אלון רון

כחודש אחרי שיצחק (בוז'י) הרצוג מונה לשר הרווחה, התלווה אליו לכמה ימי עבודה אינטנסיביים התסריטאי שמואל הספרי, שתכנן לכתוב סדרת טלוויזיה על אחורי הקלעים בלשכתו של שר קצת נעבעך, שיכונה לימים פולישוק.

- מה גילית על האיש?

"כשאתה קרוב אליו, אתה מגלה שדימוי הבייבי פייס מטעה לגמרי. בואי נגיד שרואים שהוא בא מפירמת עורכי דין, ושלא הייתי רוצה שהוא יהיה עורך הדין של הצד שכנגד, אם הייתי מנהל משפט... בוז'י הוא ממש ההפך מרובי פולישוק. התלוויתי לבן אדם חכם, חריף, ששולט בעניינים לחלוטין. הגענו למוסדות רווחה, שזו הפעם השנייה שלו אצלם, והוא הכיר את בעיות המקום על בוריין. האמת, נדהמתי מהדרך שבה הוא טיפל בדברים".

טבילת האש של הרצוג, 54, בציבוריות הישראלית, הייתה כששמר על זכות השתיקה בפרשת עמותות אהוד ברק, שהרצוג היה אחד מכוכביה. עו"ד הרצוג, שנמנה עם צוות יועצי ברק בבחירות 99', נחשד כי סייע לאסוף תרומות שהיו אסורות לפי חוק מימון מפלגות, אך מותרות בזכות לאקונה בחוק הבחירה הישירה, שהייתה נהוגה באותה עת. היועץ המשפטי לממשלה סגר בסופו של דבר את התיק מחוסר ראיות, אבל הבחירה של הרצוג לשתוק מלווה אותו עד היום ונחשבת לפרשייה המביכה ביותר ברקורד הציבורי שלו.

צרו איתנו קשר *5988