צפו: תוכנית שתחולל מהפכה בלוח החופשות בישראל

צפו: תוכנית חדשה הכוללת "גשרי סופ"ש" תוגש בקרוב לשר החינוך הנכנס וכוללת רפורמה גדולה בלוח החופשות בישראל, שתייצר חפיפה גבוהה בין חופשות ההורים לחופשת הילדים

במשרד התיירות מתגבשת הצעה שתוגש לשר החינוך הבא, ולפיה ישונה לוח החופשות בבתי הספר ובגנים, באופן שייצר הלימה בין חופשות ההורים לחופשת הילדים. מהלך כזה יעודד את תיירות הפנים, יקדם את תרומתה למשק, ויעודד את התעסוקה בפריפריה.

במסגרת ההצעה יפוזרו ימים מהחופשות הגדולות, הידועות כתקופות קשות להורים, לסופי שבוע ארוכים ("גשרים") בעלי עוגן תיירותי כמו "סופ"ש ירוק" בט"ו בשבט, "סופ"ש אדום" במהלך חודש מרץ עם פריחת הכלניות בפסטיבל דרום אדום ועוד.

תרומת תעשיית התיירות למשק עומדת בימים אלה על 10 מיליארד שקל בשנה, וקידום רפורמה בימי החופשה תאפשר הכנסה נוספת למדינה. כמו כן פיזור הביקושים לנופש בחופשות הגדולות, על פני כל השנה, יוביל להוזלת המחירים וכן יחזק את הפן החינוכי ואת הקשר לארץ.

במשרד התיירות סבורים כי נושא ימי החופשה של הילדים ממוסדות החינוך מצריך חשיבה כלל-מערכתית, כלל-משקית ולא רק בהתאם לאינטרסים של ארגון זה או אחר. כך, למשל, חלוקה נכונה של ימי החופשה הייתה מאפשרת סופ"ש ארוך בל"ג בעומר הנוכחי על חשבון ימים בחופשת פסח, בסוכות או בחופשת הקיץ.

במשרד התיירות מתכוונים לפנות גם לגורמים ציבוריים המחזיקים אתרי נופש כמו רשות הטבע והגנים, כדי שישתפו פעולה בהוזלת מחירים בסופי השבוע הללו. המשרד יעביר את התכנית למשרד החינוך כדי שתהיה חלק ממכלול השיקולים בבניית לוח החופשות השנתי של מערכת החינוך בישראל.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988