המשוטטים המתאבדים: כלי נשק חדשים מתוצרת ישראל

הכירו את "המשוטטים": סט חדש ורחב של כלי טיס לריגול ומעקב, שהופכים בין רגע לטילי מוות קטלניים ש"מתאבדים" על חוליות מחבלים או יעדים שונים בעורף האויב

11 חברות ביטחוניות מישראל הציגו השנה בסלון האווירי בצרפת, וניכר כי חלק בלתי מבוטל מפיתוחיהן עונה במדויק על הצרכים של הלוחמים העתידיים בדאעש ובדומיו. להלן הצצה לפיתוחים של שלוש חברות נבחרות.

אחת החברות הישראליות המפתיעות והמעניינות שמציגות השנה בסלון האווירי בצרפת היא יוויז'ן - חברה צעירה הממקדת את פעילותה בתחום החימוש המשוטט, תחום שצובר תאוצה ועניין בשנים האחרונות. המוצרים שהיא חושפת בסלון האווירי משתייכים למשפחת המשוטטים המכונה HERO, שמורכבת מ-6 מערכות בגדלים שונים שעונים לצרכים טקטיים משתנים של צבאות ושל ארגוני ביטחון.

מדובר במשוטטים חמושים שמשלבים יכולות, תכונות טיסה וטווחי פעילות של מטוס ללא טייס, תוך צילום המטרה בכל זמן נתון, עם יכולות של טיל חמוש לכל דבר. הגדולים שבכלים אלה מסוגלים לטוס באזור משוער שבו נמצאת המטרה גם במשך 6 שעות.

כשהמפעילים מתרשמים כי מצאו את המטרה שעניינה אותם, או שקיבלו צילומים בזמן אמת ש"מפלילים" מטרה - כמו שיגור של רקטות, התכנסות של חוליית מחבלים לקראת פעולה או מפגש של בכירים בארגון טרור - המשוטט הופך לטיל קטלני ו"מתאבד" על היעד בתוך שניות ובדיוק רב.

מה עוד היה שם? צפו בסרטון המצורף.

צרו איתנו קשר *5988