הותר לפרסום: נעצר חשוד בזיוף ההאזנות לאייל גולן

הותר לפרסום: המשטרה עצרה איש מחשבים בחשד שזייף מידע ולפיו הותקנו בביתו של הזמר מערכות להאזנת סתר ■ החשוד, בן 27, הודה בחקירתו כי פיברק את הנתונים מאחר שרצה להרשים את הזמר

המשטרה עצרה איש מחשבים שהועסק על-ידי אייל גולן בחשד כי זייף מידע ולפיו הותקנו בביתו של הזמר מערכות להאזנת סתר - כך הותר היום (א') לפרסום.

לטענת המשטרה, החשוד, בן 27, הודה בחקירתו כי בדה את הממצאים, וטען כי עשה זאת מאחר שרצה להרשים את גולן. הוא נעצר ביום רביעי האחרון וישוחרר היום בתנאים מגבילים.

במשטרה בודקים אם החשוד פעל לבד, או שגורמים אחרים בסביבתו של גולן היו מודעים למעשה. תיק החקירה הועבר לטיפול הפרקליטות.

ביום שני האחרון התלונן גולן במפלג ההונאה של משטרת תל-אביב כי הותקנה בדירתו מערכת להאזנת סתר, וכי חדרו למחשבו במטרה לאסוף עליו מידע חסוי. הזמר הציג בפני החוקרים פלטי מחשב ובהם דברים שאמר או כתב ויורטו לטענתו במסגרת איסוף המידע עליו.

לטענת המשטרה, כבר בתחילת החקירה התעורר חשדם של אנשי מפלג ההונאה, ובראשם סגן ניצב דוד מישקין. זאת, מאחר שגולן טען כי חשד שמצותתים לו כבר כמה חודשים, אולם לא הציג אמצעי האזנה אחד ולא התלונן במשטרה במשך כל אותה תקופה.

זאת ועוד, גולן ואנשיו פרסמו את הנושא בתקשורת עוד בטרם התלוננו במשטרה. איש יחסי הציבור רני רהב, המייצג בין היתר את הזמר, אף תיאר את הפרשה כ"ווטרגייט של עולם הבידור".

דוברת מחוז תל-אביב, סגן ניצב הילה חמו, מסרה היום כי מחלק הסייבר בדקה חשד לעבירות חמורות של חדירה לפרטיות, האזנות סתר וחדירה למחשב שלא כדין. לטענתם, הטכנאי הציג בפניהם ממצאים שלפיהם גורמים מוכרים בתעשיית הבידור ואחרים עשו יד אחת על מנת להפליל את גולן בפרשת "משחקי חברה" שאירעה בשנת 2013, ובמרכזה גולן היה חשוד בבעילה אסורה בהסכמה של נערות ובהדחתן לשימוש בסמים.

עם מעצרו של איש המחשבים זומן גולן לתת עדות נוספת במשרדי מפלג ההונאה. במהלכה הוצגו בפניו התפתחויות חדשות בחקירה וכן החשד נגד איש המחשבים ששכר כדי לאתר את האזנות הסתר.

בחקירה אף התברר כי הממצאים שהובאו למשטרה מזויפים ונוצרו לכאורה על-ידי החשוד עצמו. לפי המשטרה, החשוד הודה בחקירתו כי פיברק את הממצאים והטעה במכוון את גולן ומנהלו.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988