הנשיא גינה את הפיגוע - וקיבל איומים: "סופך יהיה גרוע"

ריבלין ביקר את פצועי פיגוע השנאה בכפר דומא, בו נשרף למוות תינוק פלסטיני ■ הוא כתב בפייסבוק בערבית ועברית: "כואב על שבני עמי בחרו בדרך הטרור" ■ מאז הוא קיבל איומים, נאצות וקללות

ראובן ריבלין / צלם: רמי זרנגר
ראובן ריבלין / צלם: רמי זרנגר

"בוגד, מסריח, נשיא הערבים, סופך יהיה גרוע יותר משל אריאל שרון". זה רק חלק מהקללות והאיומים שקיבל נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, זאת לאחר שאמש גינה בחריפות את רציחתו של עלי דוואבשה, תינוק בן שנה וחצי שנשרף למוות בפשע השנאה בכפר דומא.

ריבלין, כמו ראש הממשלה בנימין נתניהו, ביקר אתמול את בני משפחת דוואבשה המאושפזים. בעמוד הפייסבוק שלו כתב בערבית ובעברית בין היתר: "יותר משאני חש בושה, אני חש כאב. כאב על רציחתו של תינוק קטן. כאב על שבני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש. דרכם אינה דרכי. דרכם אינה דרכינו. לצערי הרב, עד עתה נראה שטיפלנו בתופעת הטרור היהודי ברפיון".

"חתיכת אפס מאופס. סופך יהיה גרוע יותר משל אריאל שרון אתה עוד תראה", איימה אחת הגולשות. אחר כתב: "אני מתפלל שיקום עוד איזה 'יגאל אמיר שליטא' וינקה אותך ואת אנשי הערב ממדינתנו היהודית, אז שיהיה לך מחלות קשות וכל רע".

"מכרת נשמתך לשטן", הוסיף גולש אחר, שציין כי הוריד את תמונתו מסלון ביתו. "הילדים שלי ראו שאני מוריד את התמונה שלך ושאלו למה. הסברתי בנימוס שהתפטרת ושאתה כבר לא שייך לעם היהודי. אתה נותן אור ירוק לפגוע בעם היהודי. אתה פסול!".

הזעם הרב התבסס בעיקר על המשפט: "בני עמי בחרו בדרך הטרור", ורבים אמרו כי הוא מכליל. "בני עמנו לא בחרו בטרור - רק בודדים וספורים מבנינו בחרו בטרור, תכבד את מוסד הנשיאות".

אחרים רבים קראו לו להתפטר, קיללו אותו, ואף כינו אותו "עוכר ישראל". "לך תתאסלם", כתב לו אחד הגולשים בעמוד הפייסבוק. "אתה לא מייצג אותנו".

למרות הדברים הקשים האלה, ריבלין צפוי לנאום הערב בעצרת לקידום הסובלנות ונגד אלימות בשעה 22:00 בכיכר ציון בירושלים.

הרצוג: "להוציא את להב"ה והמרזלים מחוץ לחוק"

יו"ר האופוזיציה יצחק הרצוג התיייחס לפיגוע השנאה גם הוא ואמר כי זה הזמן למעשים. "יש להוציא את ארגוני להב"ה והמרזלים מחוץ לחוק ולהגדירם כארגוני טרור", כתב הבוקר בעמוד הפייסבוק שלו. הוא ציין כי יש לנהוג בטרוריסטים היהודים כמו הטרוריסטים האסלאמים.

"לו הייתי ראש הממשלה הייתי מורה לשב"כ לטפל בטרור היהודי כמו בטרור האיסלמיסטי", הוא אמר. בין היתר הוא ציין כי יש לבצע מעצרים מנהליים ולהוציא ארגונים מחוץ לחוק ואף לשקול הריסת בתים של המחבלים ומשפחותיהם. הרצוג צפוי להשתתף בעצרת הגאווה בת"א הערב, כמחאה על פיגוע הדקירה.

גם ראשת מרצ, ח"כ זהבה גלאון, התייחסה לפיגוע השנה, בנאום מול כ-100 בני נוער. "גלגול עיניים ואמירות על חשבון נפש לא מוחקות את האחריות של ההנהגה הרוחנית והפוליטית של הימין לטרור היהודי הרצחני", היא ציינה. "הגינויים של הימין ממש לא מספיקים לנו וגם לא האמירות הכלליות על חשבון נפש, לשנאה שהרגה יש שם".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988