מתפשט ברשת: הסרטון המדובר שמציג את חיסול ארה"ב

כך תיראה מלחמת העולם השלישית? בימים האחרונים רץ ברשת סרטון מושקע במיוחד, שבו חושף הצבא הסיני נשקים וטכנולוגיות מתקדמות שברשותו, ושולח איום מרומז לעבר ארה"ב

סין / צילום: רויטרס
סין / צילום: רויטרס

בימים האחרונים רץ ברשת סרטון אנימציה מושקע במיוחד, בו הצבא הסיני מגיב בעוצמה לתקיפה אמריקאית. כפי שניתן לראות, אין להם שום בעיה להתמודד עם מיטב הטכנולוגיה של ארה"ב, כולל מטוסי החמקן, ולתקוע את הדגל כאקט של ניצחון. הסינים הגדירו את האויב רק כ"מעצמה זרה", אולם לא היה קשה לנחש למי הם מתכוונים בהתחשב בזה שרק ארה"ב מפעילה מטוסי חמקן מסוג F-22. מעבר לכך, גם שאר כלי הנשק שמופיעים בסרטון הם מבית היוצר של הדוד סם.

הסרטון פורסם במקביל למצעד הצבאי, יש שיגידו הפגנת הכוח, של הצבא הסיני לרגל "יום השנה ה- 70 לניצחון של העם הסיני במלחמת ההתנגדות נגד התוקפנות היפנית".

על פי הסינים לצבא אין קשר לסרטון, אבל על פי המועצה האמריקאית ליחסי חוץ, גוף ייעוץ עצמאי בנושאים גיאו-פוליטיים, הצבא הסיני כן עומד מאחורי הסרטון, אבל במסווה של חברת Tencent הסינית, שמתמחה במשחקי איכות לגיימרים.

הסינים מציגים בסרטון הזה כמעט את כל היכולות הצבאיות והטכנולוגיות שלהם. מה שכנראה נפל בעריכה הוא החמקן הסיני יחד עם עוד כמה אמצעים, ולא פחות חשוב - מערך הלוויינים ומערך הסייבר. למרות זאת, המסר של הסינים ברור - אף אחד לא מפחיד אותנו, אף אחד לא יכול עלינו. אנחנו מחכים לסרט ההמשך, מי יודע. אולי הוא יהיה תגובת "המעצמה הזרה".

צרו איתנו קשר *5988