סעודיה: יותר מ-700 עולי רגל נמחצו למוות

מאות בני אדם הגיעו למינא שליד מכה כדי להתכונן למצוות העלייה לרגל והדוחק העצום גרם לתוצאות קטלניות ■ זה האירוע השני בתוך שבועיים שבו נרמסים מתפללים מוסלמים במכה

סעודיה / צילום: שאטרסטוק
סעודיה / צילום: שאטרסטוק

אסון שני בתוך שבועיים במהלך עלייה לרגל של מוסלמים לסעודיה: כ-700 בני אדם נהרגו ומאות נפצעו היום (ה') במינא, סמוך למכה, לשם הגיעו מאות אלפים כדי להתכונן לעלות לרגל במהלך חג הקורבן (עיד אל אדחא).

הדוחק הרב גרם להמונים לרמוס אחד את השני - מה שהוביל לתוצאות הקשות. צוותי הצלה ורפואה הוזעקו למקום והחלו לטפל בפצועים הרבים. בתמונות מזירת האסון נראות עשרות אלונקות ועליהן גופות. העיד אל-אדחא, הוא יום החאג 'המסוכן ביותר, כי מספר עצום של עולי רגל מנסה לבצע טקסים רבים באותו הזמן במקום אחד

זה האסון השני בתוך שבועיים שבו נהרגים עולי רגל מוסלמים בסעודיה. ב-11 בספטמבר נהרגו 65 בני אדם ויותר מ-180 נפצעו בעקבות נפילת עגורן בכעבה שבעיר מכה - האבן הענקית שאותה סובבים עולי הרגל. רוחות חזקות שנשבו במקום הן הובילו לתאונה הקטלנית.

במהלך החודש מגיעים למכה מאות אלפי מוסלמים כדי לקיים את מצוות החאג' - העלייה לרגל שבמהלכה מקיפים המתפללים את הכעבה.

בשנה האחרונה הגבילו השלטונות הסעודים את הכניסה למתחם בשל השיפוצים הנערכים בו. מינא היא האזור שבו מתרכזים רבים מעולי הרגל ובו מוקמים אוהלים ממוזגים עבור המאמינים שמשתתפים מדי שנה גם בטקס זריקת אבנים שמדמה את סקילת השטן וגובה חייהם של רבים.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988