אפל מיוזיק בדרך לישראל - יעלה כ-40 שקל בחודש

האם השירות, שיתחיל לעבוד בארץ ברבעון הראשון של 2016, יזעזע את שירותי המוזיקה הקיימים?

אפל מיוזיק
אפל מיוזיק

שירות המוזיקה של אפל - מיוזיק - בדרך לישראל. ל"גלובס" נודע כי השירות, שהושק בחודש יולי ב-100 מדינות שונות בעולם, יתחיל לעבוד בארץ ברבעון הראשון של 2016.

אפל מיוזיק הוא שירות המאפשר להאזין לאלבומי מוזיקה או שירים לפי דרישה. השירות כולל מעל 30 מיליון שירים, עם קטלוג ישראלי מכובד. בנוסף, אפשר להאזין לתחנות רדיו מבוססות אמן ולתחנת הרדיו של אפל Beats1, המשדרת מלוס אנג'לס, ניו-יורק ולונדון.

אפל מציעה מנוי ל-3 חודשים חינם, ולאחר מכן בתשלום של 10 דולר לחודש (38 שקל). עבור מנוי משפחתי אפל גובה 15 דולר, שהם 58 שקל (עד 6 משתמשים). לא מן הנמנע כי אפל תתמחר את השירות במחיר נמוך יותר בשקלים, כמו שהיא עושה בחנות המוזיקה שלה iTunes.

השירות של אפל מאפשר גם גישה בסיסית חינם. אפשרות זו מציעה האזנה ל-Beats1 ולתחנות רדיו מבוססות מוזיקה של אמן מסוים ושירים באותו סגנון. המנוי החינמי כולל פרסומות ודילוג המוגבל למספר פעמים ביום של השירים המושמעים.

שירות אפל מיוזיק עובד על כל המוצרים של אפל, החל מהשעון החכם, דרך האייפון, האייפד ועד המחשבים הניידים והאפל טי.וי. השירות זמין גם על מחשבים מבוססי מערכת ההפעלה ווינדוס ובקרוב גם על סמארטפוני אנדרואיד.

מדובר בשירות שמסוגל לזעזע את שירותי המוזיקה המשמעותיים בארץ: פלאפון מיוזיקס, סלקום ווליום ואורנג' MyBeat, אשר דמי המנוי שלהם הם כ-20 שקל לחודש. בישראל פעילים שני שירותים מחו"ל: Tidal ו-rdio, שמחירם 30 שקל לחודש.

אפל היא החברה היחידה מבין 3 ענקיות הטכנולוגיה, הכוללות גם את גוגל ומיקרוסופט, הנוהגת להשיק את שירותי התוכן שלה בארץ. בסוף 2012 היא השיקה את חנות המוזיקה והסרטים המקוונת שלה iTunes בארץ. בחנות ניתן לרכוש שירים בודדים בעלות של 3 עד 4 שקל או אלבומים במחירים של כ-20 עד 50 שקל. אפל נוהגת להציע מבצעים שונים על רכישת תוכן בחנות ונחשבת לחנות עם היצע התוכן הכי גדול בארץ ובעולם.

גם צרכנים שלא מחזיקים אייפון יכולים לרכוש תוכן מאפל, אבל רק דרך תוכנה במחשב (ווינדוס או מק). אפל גם מציעה לשכור סרטי קולנוע בעלות 18 שקל או לרכוש אותם בכ-60 שקל. ניתן לצפות בכל התוכן שנרכש מאפל גם בסטרימר שלה (אפל טי.וי).

צרו איתנו קשר *5988