מה קורה לרייטינג של "המשחק המרכזי" מחוץ לפריים-טיים?

הדרבי התל-אביבי, הלהיט הטלוויזיוני הגדול ביותר של ליגת העל בכדורגל בשנים האחרונות, החל בשבת בשעה 18:00 ורשם רק 9.6% רייטינג - מקום רביעי בלבד ברשימת המשחקים הכי נצפים של 2015/16

טל בן חיים, לוקאס וינטרה, דרבי, ליגת העל בכדורגל, הפועל ת"א, מכבי ת"א / צלם: שלומי יוסף
טל בן חיים, לוקאס וינטרה, דרבי, ליגת העל בכדורגל, הפועל ת"א, מכבי ת"א / צלם: שלומי יוסף

הדרבי התל-אביבי אתמול (שבת, נפתח בשעה 18:00), במסגרת המחזור התשיעי של ליגת העל בכדורגל, היה מקרה בוחן מעניין ליכולת של "המשחק המרכזי" לייצר נתוני צפייה מחוץ לשעות הפריים-טיים, במיוחד על רקע זהות שתי המתמודדות בו: המפגשים בין מכבי והפועל תל-אביב נחשבים לאטרקטיביים ביותר שיש לכדורגל הישראלי להציע עבור הצופים.

אשתקד, לדוגמה, המשדר הכי נצפה של עונת 2014/15 היה בהשתתפות שתי הקבוצות: מדובר על המשחק שזכור בשל פיצוצו שנגרם לאחר פריצת אוהדים לדשא, אשר זכה ל-13.8% רייטינג בערוץ 1 (לחלק בו שיחקו כדורגל במחצית הראשונה; לאחר שהחלה הקטטה ההמונית - קפץ הנתון אל למעלה מ-20%).

למעשה, ב-6 העונות שחלפו מאז עברו שידורי "המשחק המרכזי" מערוץ 10 לערוץ 1 בעונת 2009/10, רק בעונה אחת לא הפך אחד הדרבים של תל-אביב לשידור שמניב את נתוני הצפייה הכי גבוהים (בעונת 2013/14 - אז משחק בין בית"ר ירושלים להפועל תל-אביב הביא 14.1%, ואילו הדרבי דורג שני עם 12.8%).

ומה הייתה התוצאה של הדרבי אמש? על המגרש 0-1 קטן למכבי; במדד הרייטינג - רק 9.6% בממוצע (כ-260 אלף צופים בממוצע). נתון זה מציב את "המשחק המרכזי" של אתמול רק במקום הרביעי ברשימת המשחקים הכי נצפים של 2015/16, אחרי הפועל באר-שבע-מכבי חיפה (11.2%), מכבי תל-אביב-בית"ר ירושלים (10.6%) ומכבי חיפה-מכבי תל-אביב (10.1%), וביחד עם בית"ר ירושלים-הפועל באר-שבע שרשם נתון זהה של 9.6%.

כזכור, הדרבי הוזז לשעה מוקדמת בשבת משני שיקולים: רצון לאפשר למכבי תל-אביב יום מנוחה נוסף לפני המפגש בליגת האלופות מול פורטו ביום רביעי, ומניעת התנגשות עם עצרת הזיכרון ליצחק רבין שהתקיימה אמש בשעות הערב המאוחרות בתל-אביב.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988