דוח אמון
2019
הנקראות ביותר

גדעון תדמור עשוי לסיים תפקידו בחודשים הקרובים

זאת, לאחר ההודעה של יו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר על רכישת הבעלות על חברת Navitas Petroleum מקבוצת דלק, ובחינה של הנפקתה בבורסה בת"א כמו גם גיוס כספים ■ יניב פרידמן ימונה למשנה למנכ"ל בדלק קידוחים ואבנר

גדעון תדמור / צילום: אוריה תדמור
גדעון תדמור / צילום: אוריה תדמור

גדעון תדמור, יו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר עשוי לסיים את תפקידו בחודשים הקרובים - כך נודע ל"גלובס". תדמור כיהן כמנכ"ל דלק אנרגיה, חברת-הבת של קבוצת דלק של יצחק תשובה, בין השנים 2001 עד 2011. הוא מזוהה עם כל תגליות הגז במימי ישראל בשנים האחרונות ונמנה ממייסדי הפרויקטים "ים תטיס", "תמר" ו"לוויתן".

רק בשבוע שעבר דיווחה קבוצת דלק כי תדמור רוכש ממנה את הבעלות על חברת Navitas Petroleum, ובוחן את הנפקתה בבורסה בת"א כמו גם גיוס כספים. החברה, שמוחזקת כיום במשותף על ידי דלק ותדמור, מחזיקה בזכויות ב-14 זיכיונות לחיפוש נפט וגז במדינת לואיזיאנה, ארה"ב ולאורך חופי מדינות טקסס ולואיזיאנה במימי מפרץ מקסיקו. סך ההשקעה המצטברת בזיכיונות מסתכמת בכ-11 מיליון דולר.

משותפויות דלק קידוחים ואבנר ומגדעון תדמור נמסר בתגובה כי "הסכם העסקה של גדעון תדמור מגיע לסיומו רק בסוף שנת 2015 והצדדים בוחנים את אפשרויות שיתוף הפעולה ביניהם לאחר סיומו".

בתוך כך, יניב פרידמן מונה היום לתפקיד משנה למנכ"ל בדלק קידוחים ואבנר. פרידמן, שכיהן בעבר כסמנכ"ל אסטרטגיה באבנר חיפושי נפט, חוזר לשורות דלק לאחר ששימש כמשנה למנכ"ל אלומיי קפיטל. הוא מונה לתפקידו הקודם בשותפויות הגז בשנת 2011 לאחר שהות של מספר שנים בארה"ב, שם עסק בתחום האנרגיה. בתפקידו כסמנכ"ל אסטרטגיה היה פרידמן אחראי על ניהול תהליכים אסטרטגיים בדלק קידוחים ואבנר. במסגרת זו הוא ריכז את המגעים להשלמת עסקת וודסייד, וכן ניהל את פרויקט בלוק 12 בקפריסין עד לשלב הגשת התוכנית לפיתוח מאגר "אפרודיטה" לממשלת קפריסין.

יו"ר דלק קידוחים ומנכ"ל אבנר גדעון תדמור בירך על המינוי ואמר כי "יניב חוזר כדי לסייע לנו להוביל את תעשיית הגז הישראלית אל גבהים חדשים. הניסיון הניהולי שלו במשק האנרגיה המקומי והבינ"ל יבוא לידי ביטוי בהתמודדות עם האתגרים הבאים שלנו, הרחבת פרויקט תמר ופיתוח פרויקט לוויתן". מנכ"ל דלק קידוחים יוסי אבו הוסיף כי "בשנים הקרובות משק האנרגיה הישראלי והאזורי צפוי לשנות את פניו עם פיתוח התגליות בישראל וקפריסין. יניב חוזר לחברה בתקופה מרתקת, ואני משוכנע שיכולותיו הגבוהות והניסיון הניהולי שרכש יתרמו לעיצוב פני משק האנרגיה האזורי".

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
הסיפורים הגדולים של היום
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות