רונאל פישר | לפני כולם

שוקי משעול יעתור לבג"ץ: להעמיד לדין את רות דוד

משעול, בכיר לשעבר ברשות המסים המסוכסך מזה שנים עם עו"ד רות דוד, עומד לעתור לבג"ץ בבקשה לבטל את החלטת היועמ"ש ולהעמיד לדין את דוד גם בשל התנהלותה בתקופה שבה הייתה פרקליטה מכהנת

שוקי משעול / צלם: איל יצהר
שוקי משעול / צלם: איל יצהר

האם בג"ץ יתערב בהחלטת היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לסגור את תיק השוחד והפרת האמונים נגד עו"ד רות דוד, פרקליטת מחוז תל-אביב (פלילי) לשעבר?

ל"גלובס" נודע כי שוקי משעול, בכיר ברשות המסים לשעבר שהורשע בעבירות פליליות, עומד לעתור בימים הקרובים לבג"ץ בבקשה לבטל את החלטת היועמ"ש ולהעמיד לדין את רות דוד גם בשל התנהלותה בתקופה שבה הייתה פרקליטה מכהנת וקיבלה מתנות מעו"ד רונאל פישר

באמצעות עורכי הדין ברק כהן ומנחם רובינשטיין טוען משעול כי בניגוד לעמדת היועמ"ש, יש תשתית ראייתית מספיקה להעמיד לדין את דוד הן בגין עבירת שוחד והן בגין עבירה של הפרת אמונים. משעול מסוכסך שנים עם עו"ד דוד, והוא היה הראשון שהעלה טענות באשר ליחסי דוד ופישר. 

נזכיר כי ב-1 במארס הודיע היועמ"ש כי החליט לסגור את תיק החקירה שעסק בהתנהלותה של עו"ד רות דוד בעת שהייתה פרקליטה מכהנת. "התנהגותה של רות דוד כפי שהתגלתה בחקירה היא בעייתית ואינה עולה בקנה אחד עם נורמות ההתנהגות המצופות מפרקליט בפרקליטות המדינה, לא כל שכן פרקליט בדרגה כה בכירה. קיימת בעייתיות בכך שפרקליט מחוז מקבל מתנות בשווי אלפי שקלים מסנגור המייצג לקוחות בתיקים שמתנהלים מול פרקליטות המחוז בו הוא מכהן (עו"ד רונאל פישר, ח"מ), אף אם הוא מדיר עצמו מטיפול בתיקים אלה", כתב מנדלבליט. 

למרות הביקורת הנוקבת, מנדלבליט החליט לצדד בעמדתו של היועמ"ש הקודם, יהודה וינשטיין, ולסגור את תיק החקירה נגד דוד. 

לדברי מנדלבליט, "בדומה לקודמי, הגעתי למסקנה כי חומר הראיות אינו מגבש סיכוי סביר להרשעה בעבירה פלילית. לא כל התנהגות שהיא בעייתית מבחינה אתית או משמעתית הנה התנהגות המגבשת עבירה פלילית", כתב.

דוד, שעומדת לדין במסגרת המשפט המתנהל נגד רונאל פישר בגין התנהלותה בתקופה שלאחר פרישתה מהפרקליטות, כאשר הייתה שותפתו של פישר, נחשדה כי קיבלה מתנות מפישר בתקופת כהונתה בפרקליטות, בין היתר שני עטי מונט בלאן בשווי כולל משוער של 2,500 שקל, זרי פרחים ומספר עציצי סחלבים. 

כן נחקרה השאלה האם דוד הייתה מעורבת בתיקי פרקליטות בהם הייתה זיקה לפישר כמייצג. כן נמצא כי לאחר סיום כהונתה בפרקליטות, במסיבה לרגל פרישתה, היא קיבלה תיק וצעיף של לואי ויטון ושעון יקר-ערך מיאיר ביטון, יזם הנדל"ן שעומד לדין בגין הלבנת הון. 

"החקירה לא הניבה ראיות בעוצמה מספקת להוכחה של רכיבי העבירה נוכח היעדרן של ראיות המצביעות על השפעה זרה ופסולה על ניהול תיק כלשהו במטרה להיטיב עם פישר, וכן בהתחשב בעובדה שהקשר בין השניים, שלא היה מבוסס על אינטרס כלכלי ממשי של דוד, היה בין עובד ציבור למייצג שהאינטרס שלו הוא בעוצמה נמוכה מזה של בעל דין הנוגע בדבר", כתב מנדלבליט.

צרו איתנו קשר *5988