הנקראות ביותר

מיום א': רמפות ענק יאפשרו נסיעה מעל החפירות בת"א

בשבוע הבא יחלו עשרות אלפי מכוניות לנסוע על גבי רמפות ענק שהונחו בחודש האחרון על דרך בגין בת"א, בזמן שמתחת לפני השטח תימשך בניית התחנה התת-קרקעית בעומק 30 מטרים של הרכבת הקלה

החל מיום ראשון הקרוב יחלו עשרות אלפי מכוניות בת"א לנסוע על רמפות שהונחו על דרך מנחם בגין, בזמן שתחתיהן תימשך בניית התחנה התת-קרקעית של הרכבת הקלה בעומק של כ-30 מטרים מתחת לפני האדמה. באותו יום ישונו גם הסדרי הנסיעה באזור.

בקטע הווידיאו ניתן לראות בהילוך מהיר את חודש העבודות, במהלכן הונחו הרמפות, שיטה חדשה שמיושמת בישראל אולם נהוגה בערים גדולות אחרות כמו סינגפור וברלין בהן התבצעו עבודות דומות.

שיטה זו של הנחת "דק" והמשך חפירת התחנה מתחתיו תיושם במרבית התחנות התת קרקעיות של הקו האדום בצירים הראשיים (דרך בגין וז'בוטינסקי), מלבד ארלוזורוב, קרליבך ואלנבי. הדק שנבנה כעת ברחוב יהודית נפרס על שטח של אלף מ"ר ומורכב מ-160 טון ברזל ו-300 מ"ק בטון.

בשלב הבא בתחנת יהודית - יעברו למרכז הכביש ויתחילו בעבודת הקמת יסודות הצד המזרחי של התחנה - קידוח והטמנת כלונסאות ענק שיתמכו ברמפות. במקביל יוקם "דק" נוסף שישלים למעשה את התקרה הזמנית כשרכבים ייסעו מלמעלה והעובדים ימשיכו לעבוד מתחת.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא נדל"ן ותשתיות?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות