לחצות את ירושלים ללא רמזורים: כביש חדש נחנך השבוע

המקטע החדש והחשוב בכביש בגין, אחד מפרויקטי התחבורה הגדולים בארץ היום, נפתח השבוע: יאפשר לחצות את ירושלים מקצה לקצה ללא רמזורים ויביא להקלה משמעותית בעומסי התנועה בבירה

מחלף בגין דרום, מקטע 3, תחבורה, ירושלים, תשתיות / צילום: Elements
מחלף בגין דרום, מקטע 3, תחבורה, ירושלים, תשתיות / צילום: Elements

כביש בגין - שלב ג' - הפרויקט התחבורתי הגדול ביותר בירושלים, נפתח אתמול (ד') לתנועה. הפרויקט אשר נראה כאן ממעוף הציפור יאפשר את זרימת התנועה בעיר מצפון לדרום בשני הכיוונים ללא רמזורים.

הפרויקט התחבורתי של עיריית ירושלים ומשרד התחבורה, בביצוע חברת מוריה, כולל כביש בעל 6 נתיבים, 4 מחלפים, 10 גשרים, 2 מנהרות (גולומב, בית צפפה), בעלות כוללת של כ-1.25 מיליארד שקל.

מנכ"ל חברת מוריה דורון נויוירט מסר כי: הכביש הביא להקלה משמעותית בעומסי התנועה, הגדיל את הנגישות לשכונות הדרומיות של ירושלים וגם כי העבודות לחיבור כביש בגין דרום וכביש 60 נמצאות בעיצומן ויסתיימו בסוף שנת 2017. לאחר השלמת העבודות תתאפשרנה כל הפניות בצומת כביש 50 ורחוב הרוזמרין.

המקטע החדש מחבר למעשה בין מחלף דב יוסף למחלף הרוזמרין והינו באורך של כ- 1.4 ק"מ, כשמעל המנהרה בבית צפפה שאורכה 180 מטר. יוקם פארק רחב שישתרע על פני שטח של 6 דונם עם אמפיתיאטרון, גנים ומדשאות. ההשקעה במקטע השלישי של כביש בגין עומדת על 400 מיליון שקל מתוך 1.25 מיליארד של כלל הפרויקט. העבודות בקטע זה נמשכו למעלה מ-3 שנים.

 

צרו איתנו קשר *5988