רשות המסים והמשטרה חשפו רשת לזיוף חשבוניות באזור הצפון

מאות אנשי רשות המסים ושוטרים פשטו על תחנות דלק בנצרת ובקלנסוואה ועל משרדים של מייצגים ■ עפ"י החשד, עוסקים רבים מאזור הצפון דרשו וקיבלו החזרי בלו על סולר בעזרת חשבוניות מס פיקטיביות בהיקף של כ-200 מיליון שקל

רשות המסים בישראל לוגו / צילום: יחצ
רשות המסים בישראל לוגו / צילום: יחצ

המאבק שהכריזה רשות המסים נגד החשבוניות הפיקטיביות ממשיך לחשוף רשתות עברייניות: כוח משולב של כ-100 אנשי רשות המסים וכ-150 שוטרים פשטו הבוקר (ב') על 3 תחנות דלק של חברת דלק גדולה בנצרת ובקלנסוואה ועל משרדים של מייצגי עוסקים החשודים בקבלה במירמה של החזרי בלו על סולר בהיקף של מאות מיליוני שקלים, זאת על-ידי הפצת חשבוניות פיקטיביות.

על-פי החשד, כמות גדולה מאוד של עוסקים מאזור הצפון דרשו וקיבלו בעזרת מייצגיהם החזרי בלו על סולר בעזרת חשבוניות מס פיקטיביות בהיקף של כ-200 מיליון שקל, כשהחזרי מס הבלו שנתקבלו שלא כדין עומדים על כ-50 מיליון שקל. 

בנוסף, העוסקים השתמשו על-פי החשד בחשבוניות הפיקטיביות גם לצורך ניכוי מס תשומות וניפוח הוצאות לצורכי מס הכנסה. כפי הנראה, פעולת הנפקת החשבוניות הפיקטיביות בוצעה על-ידי עובדי תחנות הדלק בשיתוף מנהלי התחנות ואחראי משמרת.

במסגרת הפעילות בוצעו 24 מעצרים, חולטו 5 כלי רכב, ונתפסו מעל חצי מיליון שקל. החשודים יובאו בהמשך היום בפני שופט לצורך הארכת מעצרם.

ראשית הפרשה בביקורת חשבונות שגרתית של מע"מ טבריה שנערכה לפני מספר חודשים, בה עלה חשד לתרמית בתחום "הישבון הסולר" בהיקפים עצומים. לאחר ניתוח הממצאים הוחלט על הקמת צוות חקירה משותף, בו היו חברים חקירות מכס ומע"מ חיפה והצפון, חקירות מס הכנסה חיפה, יחידה מודיעינית מיוחדת של הרשות, ימ"ר צפון במשטרה, יחידת הסולר ברשות המסים ומשרדי מע"מ בצפון.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988