השר ארדן: "חלק מדם הנרצחים על ידיו של צוקרברג"

השר לביטחון פנים אמר בראיון ל"פגוש את העיתונות" כי הרשת החברתית לא עושה די כדי לחסום תכנים מסיתים, גם מצד צעירי הרשות הפלסטינית ■ "אני בעד שאדון צוקרברג יעשה ניטור עצמי"

מארק צוקרברג / צילום: רויטרס
מארק צוקרברג / צילום: רויטרס

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, אמר בריאיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" כי "חלק מדם הנרצחים על-ידיו של מארק צוקרברג". ארדן האשים את הרשת החברתית בכך שהיא ליברלית מדי, ולא חוסמת תכנים מסיתים.

את הדברים אמר ארדן לאחר שנשאל על הפתרונות האפשריים לגל הטרור שאינו פוסק. השר טען כי ההסתה ברשת החברתית היא שאחראית לטרור היחידים. "פייסבוק הפכה למפלצת", אמר ארדן. "כל השיח של הדור הצעיר ברשות, כל ההסתה והשקרים, הכול קורה על הפלטפורמה הזו. אני בעד שאדון צוקרברג יעשה ניטור עצמי.

"אם פה בערוץ 2 היו מדגימים איך לרצוח יהודי, מחר בבוקר היו סוגרים את ערוץ 2", המשיך ארדן. "לפייסבוק יש אוזלת יד". השר אף הגדיל לעשות ואמר כי "זה הזמן שישראלים יציפו את צוקרברג בקריאות לנטר את הפלטפורמה הזו". ארדן אף טען כי "פייסבוק מחבלת בעבודה של משטרת ישראל כי גם כשהמשטרה פונה אליה היא אינה משתפת פעולה, ויש לה רף גבוה מאוד להסרת תכנים ופוסטים".

בריאיון התייחס ארדן גם למסמך שהודלף ממשטרת ישראל, ובו מידע על פוליטיקאים שונים, ביניהם גם ארדן עצמו, שהיה היחיד ששמו פורסם. "בהנחה שמה שנאמר על-ידי משטרת ישראל נכון - אין שום בעיה עם המסמך", הבהיר ארדן. "כלומר שזה נועד לוודא ששום פריט מידע לא נשכח. אני ישן מצוין בלילה ואני לא חושש".

צרו איתנו קשר *5988