קלינטון מאשימה את ה-FBI: העלו ספקות חסרות בסיס

המועמדת הדמוקרטית אמרה בשיחה עם תורמיה המרכזיים כי ההכרזה של ראש הבולשת על פתיחה מחדש של חקירת המיילים פגעה בתמיכה בה, וההודעה על סגירת התיק האיצה במצביעי טראמפ להגיע לקלפי ■ "הובלנו משמעותית במדינות שבהן בסופו של דבר הפסדנו"

הילארי קלינטון / צילום: רויטרס
הילארי קלינטון / צילום: רויטרס

המועמדת הדמוקרטית הילארי קלינטון, שהפסידה בבחירות לנשיאות למועמד הרפובליקני דונלד טראמפ, טענה כי ההכרזה של ראש הבולשת הפדרלית (FBI), ג'יימס קומי, על חידוש חקירת פרשת המיילים שבה היא מעורבת, עצרה את המומנטום של הקמפיין - כך דיווח ה"וושינגטון פוסט". בנוסף, היא ציינה כי ההודעה על סגירת החקירה ימים ספורים לפני יום הבחירות לא תרמה לגיוס הקולות, ודווקא עשתה את ההיפך והאיצה בתומכי טראמפ להגיע לקלפיות.

"ישנן הרבה סיבות מדוע בחירות כאלה אינן מוצלחות", אמרה קלינטון בשיחת ועידה עם תורמיה המרכזיים. "לפי המחקר שלנו, המכתב של קומי העלה ספקות שהיו חסרות בסיס שעצרו את המומנטום. אחרי העימות השלישי הרגשנו כל כך טוב ממצבנו. הובלנו במידה ניכרת בכל המדינות המתנדנדות מלבד בשתיים, שבהן היינו בתיקו או שפיגרנו באחוז אחד. הובלנו משמעותית במדינות שבהן בסופו של דבר הפסדנו בהן".

"(התמיכה בנו) ירדה, והיינו צריכים להשקיע מאמץ רציני כי להרוויח מחדש את היתרון שהיה לנו", הוסיפה המועמדת. היא לא האשימה את קומי באופן אישי, כמו שעשו רבים ממפלגתה, שטענו כי היותו רפובליקני לשעבר השפיעה על ההחלטה להכריז על פתיחת החקירה.

"בדיוק כשהתחלנו לעלות בסקרים, הגיע המכתב השני של קומי, וזה העלה את המוטיבציה בקרב מצביעי טראמפ", ציינה קלינטון. "טראמפ בילה את ארבעת הימים האחרונים של הקמפיין שלו בתקיפה אישית שלי, והתוצאה היא תוצאות הבחירות", הוסיפה.

 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988