קלינטון על ההפסד בבחירות: "לא רציתי לצאת יותר מהבית"

בנאום שנשאה בערב התרמה לקרן להגנת הילדים בוושינגטון התייחסה המועמדת הדמוקרטית לשעבר להפסד בבחירות ועודדה את תומכיה: "הילחמו על הערכים שלנו ולעולם אל תוותרו"

תומכי קלינטון המומים לנוכח ניצחון טראמפ בפלורידה (צילום: רויטרס)
תומכי קלינטון המומים לנוכח ניצחון טראמפ בפלורידה (צילום: רויטרס)

הילארי קלינטון נאמה לפנות בוקר (ה') באירוע התרמה לקרן להגנת ילדים בוושינגטון והתייחסה להפסדה במרוץ לנשיאות. "היו רגעים השבוע שכל מה שרציתי לעשות היה לקרוא ספרים ולא לצאת מהבית יותר", אמרה לקהל והודתה כי לא היה לה פשוט להגיע לכנס. זו הפעם הראשונה מאז נאום ההפסד בתום הבחירות שקלינטון נואמת בפומבי.

"אני יודעת שרבים מכם מאוכזבים מתוצאות הבחירות - גם אני, הרבה יותר משאוכל לבטא במילים", אמרה קלינטון בחיוך. "אבל כמו שאמרתי בשבוע שעבר - הקמפיין שלנו מעולם לא היה סביב בן אדם אחד או אפילו מערכת בחירות אחת. הוא היה על המדינה שאנחנו אוהבים ועל אמריקה מלאת התקווה, המכילה ורחבת הלב".

קלינטון הפצירה בתומכיה לא לוותר ולא להרים ידיים. "אני מבקשת מכם להישאר מעורבים בכל שלב. אנחנו זקוקים לכם. אמריקה זקוקה לכם. האנרגיה שלכם, הכישרון, האמביציה - רק כך נוכל להתגבר על המכשולים", הדגישה.

המועמדת הדמוקרטית המובסת הוסיפה כי היא "יודעת שזה לא קל. אני יודעת שרבים שאלו את עצמם לאורך השבוע האחרון אם אמריקה היא המדינה שהם חשבו שהיא. הפילוג בחברה במהלך קמפיין הבחירות היה עמוק. אבל בבקשה תקשיבו לי כשאני אומרת את זה - אמריקה שווה את זה. הילדים שלנו שווים את זה. האמינו במדינה שלנו, הילחמו עבור הערכים שלנו ולעולם אל תוותרו".

בהתייחסה להגנה על ילדי אמריקה אמרה קלינטון כי "אנחנו צריכים לשאול את עצמינו מה אנחנו עושים כדי לתת להם את החיים הבטוחים והבריאים ביותר שמגיעים להם. יש ילדים שמפחדים היום. ילדה קטנה ניגשה אליי בוכה ואמרה לי שהיא חוששת שהוריה יילקחו ממנה. אף ילד לא צריך לפחד ללכת לבית הספר בגלל שהוא לטיני, מוסלמי, שחור או בעל מגבלה כלשהי. אנחנו צריכים לחנך את ילדינו לאהוב את עצמם ואת האחר", אמרה וזכתה למחיאות כפיים מהקהל באולם.

צרו איתנו קשר *5988