כתב אישום נגד יזם הנדל"ן אלון קסטיאל בגין שלל עבירות מין

קסטיאל נאשם בעבירות מין ב-6 נשים, ובהן שני מעשי אונס, ניסיון אונס, מעשה מגונה בכוח ומעשה מגונה ■ הפרקליטות מבקשו לעצרו עד תום ההליכים: "הוא מסוכן לציבור הנשים בכלל"

אלון קסטיאל, יום הולדת 40 לעברי לידר / צילום: יחצ
אלון קסטיאל, יום הולדת 40 לעברי לידר / צילום: יחצ

פרקליטות מחוז תל-אביב (פלילי) הגישה היום (ו') לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד יזם הנדל"ן אלון קסטיאל (36), הנאשם בעבירות מין ב-6 נשים, ובהן שני מעשי אונס, ניסיון אונס (ריבוי עבירות), מעשה מגונה בכוח (ריבוי עבירות) ומעשה מגונה (ריבוי עבירות).

בכתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רוני מודריק, נאשם קסטיאל כי בפורים 2007 אנס צעירה שעבדה עימו בחברת רואי חשבון. לאחר שהשניים שתו משקאות אלכוהוליים במסיבה, נטען, הציע קסטיאל למתלוננת לעזוב את המסיבה, אך היא ביקשה להישאר. לפי האישום, זמן קצר לאחר מכן היא חשה חולשה וערפול חושים. קסטיאל נאשם כי הסיעה אותה לבית הוריו ברמת-השרון, וכאשר היא במצב המונע ממנה לתת הסכמה חופשית, בעל אותה שלא בהסכמתה, למרות שבכתה ולמרות התנגדותה.

באישום השני נאשם קסטיאל כי באוגוסט 2007 פגש את המתלוננת במועדון שהיה בבעלותו החלקית. הוא הזמין אותה ואת חבריה לשתות אלכוהול על חשבונו, ואחר-כך הציע רק למתלוננת להצטרף אליו לחדר אחורי במועדון. שם, נטען, הוא אנס אותה, למרות שאמרה לו כי אינה מעוניינת בו, וכי יש לה חבר. לפי האישום, הוא חדל והרפה ממנה רק לאחר שבן זוגה התקשר לטלפון שלה.

על-פי האישום השלישי, בין הנאשם למתלוננת שררו יחסי ידידות. בשלהי 2013 בילו השניים במועדון "הרדיו" בתל-אביב ושתו כמות גדולה של אלכוהול. לאחר מכן חלקו מונית, אלא שקסטיאל נאשם כי עלה לביתה של המתלוננת, ועל אף שאמרה לו שיישן על הספה, הוא נשכב במיטתה ובמהלך הלילה ניסה מספר רב של פעמים לאנוס אותה. המתלוננת הדפה את הנאשם, התהפכה על בטנה והרחיקה אותו על-מנת למנוע ממנו לבעול אותה.

כחודשיים-שלושה לאחר מכן, נטען, נפגשו השניים באקראי במועדון הרדיו, ושוב שתו אלכוהול רב. קסטיאל הציע לה שתבוא ללון בבית הוריו, לקראת ארוחת בוקר המונית שתיערך למחרת. היא נעתרה, לאחר שהרגיע אותה כי בבית הוריו לנים חברים רבים, "ואין לה מה לדאוג". לפי כתב האישום, קסטיאל הוביל אותה לחדר בו לנה אישה נוספת, והשניים (הנאשם והמתלוננת) שכבו לישון במיטה נוספת שבחדר. במהלך הלילה, נטען, ניסה קסטיאל מעת לעת לבעול את המתלוננת שלא בהסכמתה החופשית, כאשר גם הפעם היא הדפה אותו, התהפכה על בטנה והרחיקה אותו על-מנת למנוע ממנו לבעול אותה.

על-פי האישום הרביעי, קסטיאל הכיר את המתלוננת במועדון ה"בוטלג" בתל-אביב. למחרת נפגשו השניים, וקסטיאל ניסה לנשקה, כאשר המתלוננת נרתעה לאחור ואמרה לו שאינה מעוניינת. בהמשך הלכו השניים עם חבר נוסף למסיבה ב"בוטלג". המתלוננת שתתה משקה אלכוהולי שהזמין עבורה הנאשם, ומיד לאחר מכן חשה ברע, הקיאה והתעלפה בשירותים.

לפי הנטען, למרות בקשתה להזעיק את החבר הנוסף, קסטיאל ואדם אחר גררו אותה אל מחוץ למועדון, שם הסיע אותה במונית לבית הוריה. בלפי האישום, חדר העבודה בבית, כשהמתלוננת חשה ברע ובהיותה במצב המונע ממנה לתת הסכמה חופשית, הוא הפשיט אותה מבגדיה והתפשט בעצמו, השכיבה על המיטה וניסה לבעול אותה למרות התנגדותה המפורשת. עוד נטען כי בבוקר המחרת הוא ביצע בה מעשה מגונה בלא הסכמתה, למרות שאמרה לו כי אינה מעוניינת וביקשה כי יעזוב.

על-פי האישום החמישי, ב-2010 קסטיאל והמתלוננת בילו עם אחרים במועדון "הבלוק" בתל-אביב. לאחר ששתו משקאות אלכוהוליים ביקשה אחת המבלות לשוב לביתה. קסטיאל והמתלוננת הסיעו אותה לביתה, ולאחר שהמבלה ירדה לזמן קצר מהרכב, המתלוננת עברה למושב הקדמי, שם, כך נטען, אחז בה קסטיאל וניסה בכוח לנשקה בפניה ובצווארה, למרות שהבהירה לו שאינה מעוניינת. רק לאחר שהמבלה שבה לרכב, שחרר הנאשם את אחיזתו, והמתלוננת יצאה מהרכב.

על-פי האישום השישי, בפברואר 2015 עמדו קסטיאל והמתלוננת ליד הבר במועדון "הבלוק", קסטיאל הזמין אותה לשתות משקה אלכוהולי על חשבונו, והשניים שוחחו. במהלך השיחה, נטען, ביצע הנאשם במתלוננת מעשה מגונה, בכך שהניח את ידו על חזה, שלא בהסכמתה. המתלוננת הדפה אותו והתרחקה ממנו. לאחר זמן קצר שבה לבר כדי להתעמת איתו על מעשיו, ובתגובה קסטיאל נאשם כי שלח שוב את ידו והניח אותה על חזה.

 

במקביל לכתב האישום, מבקשת הפרקליטות לעצור את קסטיאל עד תום ההליכים המשפטיים. בבקשת המעצר נאמר כי קסטיאל מסוכן לציבור הנשים בכלל ולמתלוננות בפרט. "מדובר בסדרה ארוכה של עבירות מין חמורות שביצע המשיב, בדפוס פעולה חוזר ונשנה שכלל בילוי משותף עם המתלוננות במסיבות או במועדונים וכלל גם שתיית אלכוהול מרובה, תוך ניצול בוטה של השפעת האלכוהול על המתלוננות, לעתים עד ערפול חושים. המשיב עשה שימוש בגופן של המתלוננות ללא שמץ של אמפתיה ובאופן דורסני, על-מנת לספק את יצריו".

עוד נאמר כי מקסטיאל "נשקפת מסוכנות של ממש, נוכח מאפייני העבירות בהן הוא מואשם הכוללים ניצול מתלוננות הנתונות תחת השפעת אלכוהול, נוכח ריבוי המעשים, משך הזמן בו ביצע את העבירות על פני כעשור ועד לעת האחרונה, ובשים לב ליחסו המחפיץ של המשיב כלפי נשים, העולה לא אחת מגרסאותיו שלו עצמו".

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988