ישראלית נהרגה בפיגוע בטורקיה: "אמרנו לה לא לנסוע בגלל המצב"

(עדכון) ליאן נאסר, בת 19, חגגה את השנה החדשה יחד עם שלוש מחברותיה מטירה במועדון "ריינה" שבאיסטנבול, כשאירעה המתקפה ■ בתום חיפושים נרחבים, אותרה גופתה ■ 39 נהרגו בפיגוע

רג'פ טאיפ ארדואן / צילום: רויטרס
רג'פ טאיפ ארדואן / צילום: רויטרס

ליאן נאסר, תושבת טירה בת 19, נרצחה בפיגוע הטרור שאירע הלילה (א') באיסטנבול שבטורקיה, שבו פרץ מחבל למועדון "ריינה" וירה למוות בעשרות בני אדם. תחילה הוגדרה נאסר נעדרת ובמשרד החוץ עשו מאמצים לאיתורה, אך כעבור שעות אחדות אותרה גופתה בבית החולים. נאסר הגיעה לאיסטנבול עם שלוש מחברותיה כדי לחגוג את השנה החדשה, ואחת מהן נפצעה במתקפה באורח בינוני ומטופלת בבית החולים.

זאהר, אביה של נאסר, אמר לוואלה! NEWS כי ביקש ממנה שלא לנסוע לאיסטנבול בשל המצב הביטחוני המתוח. "אמרתי לה שלא כדאי לנסוע בגלל המצב", סיפר בעצב. "היא התעקשה כי החברות שלה נסעו. היא הספיקה לשלוח לנו תמונות משם ואמרה שקר לה".

עם קבלת ההודעה על מציאת הגופה, נשמעו זעקות שבר מבית המשפחה. עשרות בני אדם הגיעו למקום כדי לנחם את ההורים של ליאן, אחיה ואחותה.

קרוב משפחתה של ליאן אמר כי "הטרור לא מבדיל בין דם של מוסלמים, נוצרים ויהודים. ארבע בנות טובות שרצו לחגוג את השנה החדשה שילמו מחיר יקר בגלל אנשים קיצוניים. בעולם הזה כבר כלום לא בטוח, לא ערבי שמטייל במדינה מוסלמית, לא יהודי שהולך לכותל ולא נוצרי שחוגג סילבסטר. מה הדם שלנו אחר? אצלנו מוות זה לא כואב? ילד שלנו לא יקר לאמא שלו? העולם הזה השתגע, כולם הורגים בקלות".

"שולחים בנות לטיול והם חוזרות בארון מתים או באמבולנס", הוסיף בעצב קרוב המשפחה. "העולם נמצא במקום לא טוב בכלל, הקיצוניים השתלטו על כל מקום, המשטרה לא יכולה להתמודד איתם ואנחנו משלמים את המחיר".

מאמון עבד אל-חי, ראש עיריית טירה וחבר של המשפחה, אמר כי הוא נמצא בקשר עם משרד החוץ כדי להסדיר את העברת הגופה ליישוב. "בשעות המאוחרות של הלילה התחילו לזרום ידיעות על מעורבותם של הבנות מטירה באירוע ב איסטנבול והבוקר התבהרה התמונה וקיבלנו את הידיעה על האסון הנורא. כולנו יודעים שיש התראות בדבר הנסיעה לטורקיה ולצערי אנשים לא שומעים ובכל זאת נוסעים. המצב בטורקיה מסוכן ויש להימנע מלנסוע לשם למרות מסע קידום המכירות של הטורקים בקרב המגזר הערבי בארץ".

אביה של הישראלית שנפצעה אמר לאתר "ערב 48" כי קיבל את שמע על הפיגוע בפייסבוק. "גילינו בפייסבוק על האירוע וחששנו מאוד בגלל שידענו שבתנו שם", אמר. "כשגילינו שהיא פצועה התגברה הדאגה. אחרי כמה ניסיונות הצלחנו לשוחח עמה ולקבל מידע על מצבה". האב הוסיף ואמר כי בתו מטופלת בבית החולים, וכי שוחח עם משרד החוץ כדי לדון בכל הצעדים הבאים. "תודה לאל מצבנו טוב יותר עכשיו", אמר.

39 בני אדם נהרגו, ו-69 נוספים נפצעו במתקפה במועדון הפופולרי שמשקיף על מצרי הבוספורוס, ובו היו כ-500 איש בעת האירוע. המחבל, שהיה מחופש לסנטה קלאוס, הצליח להימלט, וכוחות הביטחון המקומיים עורכים אחריו מצוד.

מושל איסטנבול ואסיפ סהאין אמר כי המחבל ירה בשוטר ובאזרח כשפילס את דרכו אל תוך המועדון, לפני שירה לכל עבר. "טרוריסט עם כלי נשק הוציא לפועל באכזריות ובפראיות את המתקפה הזאת, כשהוא יורה באנשים חפים מפשע שרק הגיעו כדי לבלות ולחגוג את השנה החדשה", אמר.

בעיתון הורייט ציטטו את בעלי המקום מהמט קוצ'רסלן, שסיפר כי האבטחה במקום הוגברה בעשרת הימים האחרונים אחרי התרעה מצד המודיעין האמריקני. כפי שקורה אחרי כל אירוע ביטחוני במדינה, הרשויות אסרו על כלי התקשורת לסקר את המתרחש.

צרו איתנו קשר *5988