"השחיתות שוברת שיאים": מאות מפגינים בת"א נגד נתניהו

כ-200 מפגינים הגיעו לצעדה שארגנו צעירי מפלגות מרצ והמחנה הציוני, בעקבות חשיפת הפרטים החדשים על חקירות רה"מ, ובהם גם השר לשעבר אבי גבאי וחה"כ עמיר פרץ ותמר זנדברג ■ "ממשלת נתניהו הורסת כל חלקה טובה"

בנימין נתניהו ונוני מוזס / איור: גיל ג'יבלי
בנימין נתניהו ונוני מוזס / איור: גיל ג'יבלי

כ-200 מפגינים הגיעו הערב (שבת) לצעדה שהחלה מול קריית הממשלה בתל אביב ותסתיים בכיכר רבין בעיר, ברקע חשיפת פרטי פרשות 1000 ו-2000, שבמרכזן עומד ראש הממשלה בנימין נתניהו. את הצעדה ארגנו צעירי מפלגות מרצ והמחנה הציוני, והגיעו אליה חברי הכנסת עמיר פרץ, יואל חסון, תמר זנדברג והשר לשעבר אבי גבאי.

בין היתר, קראו המפגינים: "ביבי, תתפטר, הציבור שווה יותר", "ממשלה מושחתת צריכה ללכת" ו"בואו נבנה תקווה לשלטון, ולא שלטון ההון".

"ממשלת נתניהו הורסת כאן כל חלקה טובה. השחיתות והניתוק מהעם שוברים שיאים, גלי הסתה, השיסוי והגזענות יוצאים משליטה, הצעות חוק קיצוניות ולאומניות גוררות את ישראל לבידוד מסוכן, בזמן שכניעה בלתי נסלחת לקיצוניים מובילה את ישראל להרס החזון הציוני", נמסר מהמטה שהוקם לצורך הצעדה.

אתמול נחשף בחדשות 2 כי נתניהו קידם בשיחה עם מו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס מהלך שיביא לפגיעה בעיתון היומי "ישראל היום", בתמורה לסיקור חיובי בעיתון של מוזס. במסגרת פרשה 2000, נחשד נתניהו כי שוחח עם מוזס על מנת לקבל סיקור חיובי לפני הבחירות בשנת 2015, ובתמורה יקודם חוק "ישראל היום" שיצמצם את פעילותו.

 

מוזס: מה השורה התחתונה? איך אפשר לעשות זאת מהר?

נתניהו: אפשר לחוקק את זה.

נתניהו: אני רוצה לדבר עם הג'ינג'י (שלדון אדלסון). הוא בעוד שבועיים בארץ.

מוזס: צריך לראות איך אפשר לעשות משהו שהוא יוכל לחיות איתו. אני רוצה להקל, לא מחפש להקשות.

נתניהו: איך?

מוזס: בנושא הכמויות שדיברנו. לעשות את זה בפשרה איתו. אני אומר את זה ממקום טוב, לא ממקום רע.

נתניהו: לדעתי זה לא יהיה בסדר איתו אבל...

מוזס: צריך חוק אחר שיעקוף את הבעיה.

נתניהו: מישהו צריך לבוא עם ההצעה, דיברתי כבר עם מישהו.

מוזס: יריב? (השר יריב לוין)

נתניהו: לא.

מוזס: תביא את מי שאתה רוצה, זה לא ענייני.

מוזס: צריך שכבל (ח"כ איתן כבל) יבוא ואיש שלך בכנסת.

נתניהו: ושאיתן יגיד אני רוצה להגיע לפשרה, אולי נשכנע אותו.

מוזס: לאיזו ועדה זה הולך?

נתניהו: נקים ועדה מיוחדת.

בערוץ 10 דווח אמש כי בעלי העיתון היומי "ישראל היום" שלדון אדלסון צפוי להעיד בשבוע הבא במסגרת פרשה 2000. עד כה הקפיד נתניהו להרחיק את עצמו מקשר ל"ישראל היום" מאחר שהדבר מהווה עבירה על חוקי מימון מפלגות. ואולם, ברגע שנתניהו הוקלט במהלך משא ומתן כזה עם מוזס, שלא ברור כמה פעיל היה החלק שנטל בו, יהיה לו מאוד קשה להגיד שהיומון הממומן על ידי מקורבו אדלסון פועל כמערכת עיתונאית עצמאית ושאין לו השפעה עליה.

ביום רביעי דווח באתר "הארץ" כי נתניהו אמר למוזס בשיחה שהוקלטה לפני הבחירות, כי אם העיתון יכתוש אותו במערכת הבחירות - הוא יטפל בו. עוד פורסם כי באותה השיחה, מוזס הסביר לנתניהו כי כלי התקשורת שברשותו מתקיפים את האחרון מאחר שהוא לא יכול לשבת בשקט כאשר ראש הממשלה מבקש להשמיד מפעל חיים משפחתי באמצעות "ישראל היום", יומון חינמי שאיים לטענת מוזס על "ידיעות אחרונות".

במסגרת פרשה 1000, חשוד ראש הממשלה בקבלת טובות הנאה מאיש העסקים ארנון מילצ'ן, ובהן בקבוקי שמפניה וסיגרים. רעייתו שרה נתניהו , אמרה השבוע בעדותה כי בקבוקי השמפניה ממילצ'ן היו בגדר "חילופי מתנות לגיטימיים בין חברים". לפי חדשות 2, נתניהו טענה בעדותה כי גם משפחת ראש הממשלה רכשה מתנות עבור מילצ'ן, וכי במהלך עדותה על ידי חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) היא "איבדה משלוותה מעת לעת".

עוד נחשף כי בשנים 2012-2010 הזמין איש העסקים מילצ'ן משקאות בסך כולל של יותר מ-57 אלף שקלים. על פי הדיווח, אנשיו של מילצ'ן ריכזו את כרטיסיות הזמנת המשקאות האלכוהוליים שרכש בחנות ברחוב גלגלי הפלדה בהרצליה פיתוח לאחר שהחלה החקירה המשטרתית בפרשה בחודש שעבר.

יומן קורונה:
ניוזלטר יומי על כל מה שצריך לדעת
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988