קרן ריאליטי רכשה ב-105 מיליון שקל קרקע באזור

המכירה כחלק מכינוס הנכסים של פישמן שחלקו בקרקע עומד על 70% ו-30% נוספים שייכים לבנק לאומי ■ ייעוד הקרקע הוא לתעשייה וכעת שוכן במקום מפעל אופיס טקסטיל ■ הקרן תקדם שינוי יעוד למגורים

אוהד רוזן ושלמה גוטמן / צילום: תמר מצפי
אוהד רוזן ושלמה גוטמן / צילום: תמר מצפי

נשיא בית המשפט המחוזי תל אביב איתן אורנשטיין אישר הבוקר (ה') את זכיית קרן ריאליטי במכרז על קרקע ששטחה 37 דונם באזור תעשייה אזור. ריאליטי, שרכשה 70% מהזכויות בנכס, שהיו שייכות לאיש העסקים אליעזר פישמן, תשלם בעבור הקרקע 105 מיליון שקל.

את המכירה ביצע בנק לאומי (הנושה המובטח) באמצעות המנהלים המיוחדים עורכי הדין אייל רוזובסקי ורונן מטרי שמרכזים מטעם בנק לאומי את כינוס הנכסים של פישמן. במסגרת העסקה, יישאר בנק לאומי עם 30% מהזכויות במגרש.

ייעודו הנוכחי של המגרש משמש לתעשייה וכיום פועל בו מפעל אופיס טקסטיל. בכוונת ריאליטי להשביח את הקרקע באופן משמעותי, ולשנותה לייעוד למגורים במסגרת תכנית מתאר שמקודמת בימים אלה במועצה המקומית אזור. התכנית היא להקים במקום מאות יחידות דיור וכן פרויקט דיור להשכרה, תוך הגדלת זכויות הבנייה, זאת לצד מתחם תעסוקה ושטחי מסחר וכן הקצאת שטחים ציבוריים.

אוהד רוזן, מייסד ושותף בקרן ריאליטי: "אזור הוא מקום מאוד אטרקטיבי עם תנופת פיתוח אדירה בשנים האחרונות. הנכס לא נמצא בשימוש המיטבי שלו ואינו ממצה את הפוטנציאל הקיים בו. בכוונתנו לפעול בכדי להשביח את הנכס לשימושים אשר יתאימו יותר למיקום, ביניהם מגורים. השקעה זו תואמת את אסטרטגיית ההשקעה של הקרן ואנו שמחים שבנק לאומי בחר להישאר כשותף בנכס בשל המומחיות והיכולות של הקרן.

את קרן ריאליטי ייצגו בעסקה עורכי הדין משה הרדי וחן גינון-כהן ממשרד 'הרצוג פוקס נאמן'.