זעזוע בביה"ח הדסה: שישה רופאי ילדים התפטרו במקביל

הצוות במחלקת המטואונקולוגיה ילדים, הכולל 6 רופאים בכירים, הודיע על התפטרותו בשל מחלוקת קשה עם המנכ"ל החדש ■ זו מחלקת האשפוז היחידה בירושלים לילדים חולי סרטן - וההורים מודאגים

הדסה עין כרם / צילום: איל יצהר
הדסה עין כרם / צילום: איל יצהר

סערה בהדסה: כל הסגל הרפואי במחלקה ההמטואונקולוגית של בית החולים הדסה עין כרם עזב הבוקר (ראשון) את בית החולים בעקבות מחלוקת קשה עם מנכ"ל הדסה החדש, פרופסור זאב רוטשטיין. מדובר באחת המחלקות הטובות בישראל, בה מטופלים ילדים חולי סרטן וכאלו הסובלים ממחלות דם קשות - במחלקת האשפוז היחידה בירושלים לילדים חולי סרטן.

"הבוקר הגשתי את התפטרותי להנהלת הדסה", כתב מנהל המחלקה, פרופסור מיקי ויינטראוב. "פרופסור וילק, ד"ר חריט, ד"ר פריד, ד"ר בן עמי וד"ר פלד הגישו לי העתקים של מכתבי התפטרות אישיים שמסרו להנהלה. זהו רגע קשה ועצוב בשבילי, רגע של שבר אמיתי, אך לאור התנהלותה של ההנהלה איני יכול להמשיך להיות אחראי כלפי ההורים וכלפיכם על מתן הטיפול הטוב ביותר לילדים", המשיך.

"בחודשים הקרובים אשקיע מאמץ מרבי לדאוג להעברה מסודרת של המטופלים לידי הצוותים שייקחו על אחריותם את הטיפול בילדים - בין בהדסה ובין במרכזים אחרים", הבטיח פרופסור ויינטראוב.

"רוטשטיין הוא האשם במצב הזה. הוא עשה הכול כדי שהרופאים יעזבו", אמר לחדשות 2 Online גורם המקורב להורי הילדים המאושפזים במחלקה. "עכשיו ההורים נותרו ללא מענה. ההורים מזהירים כבר תקופה ארוכה שזה מה שהולך לקרות, שברגע שזה ייכנס לתוקף לא יהיה שום מענה לילדים - אין מחלקה אחרת ואין רופאים אחרים באזור".

"נודע לנו שרוטשטיין ניסה להביא רופאים אחרים ממקומות אחרים ונכשל", המשיך הגורם. "אני לא יודע מה זמן ההתרעה, אבל ברגע שהם יסיימו את עבודתם לא יהיה מי שיטפל. כשדיברו איתו על המשבר, רוטשטיין אמר שבתי קברות מלאים באנשים שאין להם תחליף, ושיהיו תחליפים ראויים - אבל נודע לנו שהוא ניסה להביא בכיר מסורוקה שסירב לו. יכול להיות שהוא במגעים עם צעירים בחו"ל, אך גם אם יצליח להביא רופא אחד או שניים הוא לא יצליח להביא מחלקה שלמה".

"ההורים לא רוצים מרוטשטיין דבר, אין ציפיות ממנו", סיכם. "כל הבקשות של ההורים מופנות כלפי שר הבריאות, שיש לו הזדמנות לפתוח מחלקה נוספת בבית החולים שערי צדק בירושלים לאור מצוקת האשפוז בעיר. כנראה בגלל מחויבות שלו וקשרים שיש לו עם רוטשטיין הוא מסרב לעשות זאת".

"מדובר באובדן עצום למערכת ואני קורא לשר ליצמן להתערב מיד במשבר ולהחזיר דברים לקדמותם", אמר ח"כ איציק שמולי, שיזם דיון בנושא בוועדת הרווחה של הכנסת. "בגלל המצב המשברי בהדסה הועמדו תנאים בלתי אפשריים למנהל המחלקה וצוותו שלדעתם המקצועית הייתה פוגעת אנושות באיכות הילדים חולי סרטן המטופלים שם. זהו אבדן עצום למערכת ואני קורא לשר ליצמן להתערב מיד במשבר ולהחזיר דברים לקדמותם".

צרו איתנו קשר *5988