שיטה חדשה להטענת סלולריים במקומות ציבוריים

מעבדת המחקר של דיסני הציגה לאחרונה הדגמה של חדר מיוחד ללא שקעי חשמל, תקעים או כבלים, אשר טוען באנרגיה מכשירים חשמליים, באופן אלחוטי לחלוטין ■ צפו בווידאו

DISNEY, אפליקציות/ קרדיט: מתוך הוידאו
DISNEY, אפליקציות/ קרדיט: מתוך הוידאו

חוקרי מעבדת המחקר של דיסני בעיר פיטסבורג שבפנסילבניה פרסמו בכתב העת Plos One כי מצאו שיטה לשדר חשמל לחדר שלם בנפח של 54 מטר מעוקב - כגודלו של סלון ממוצע. מחולל אותות בתדר של 1.32 מגה-הרץ מפיק רטט שמועבר דרך חוטים לעמוד נחושת במרכז חדר שכל דופנותיו - הקירות, הרצפה והתקרה - עשויות אלומיניום. העמוד משדר את הרטט בתוך החדר, ומכשירים שמצוידים במקלטים תואמים באותו תדר קולטים את הרטט ונדלקים.

בחדר ההדגמה של דיסני 10 מכשירים הופעלו כולם בבת-אחת: סמארטפון, מאוורר, מכונית צעצוע ו-7 מנורות. החברה מציינת כי המקלטים המיוחדים במכשירים צריכים להיות בזווית מסוימת לעומת העמוד המשדר את החשמל כדי לקלוט אותו. יעילות קליטת הזרם נעה בין 40 ל-95 אחוז, כך שהסמארטפון לדוגמה ייטען בזמן שגבוה בכמה דקות עד פי שניים מזמן הטעינה הרגיל שלו.

כמות החשמל שמשודרת אל תוך החדר מוגבלת ל-1,900 ואט, משום שעוצמה גבוהה יותר מסוכנת לגוף האדם. בנוסף, לאדם אסור להתקרב אל מרחק של פחות מ-46 ס"מ מהעמוד שבמרכז החדר, ואם אין בחדר מכשירים שיקלטו את החשמל אסור לאדם לשהות בחדר כלל, משום שהאנרגיה מצטברת והופכת למסוכנת לגוף.

בדיסני אומרים שבעתיד הם מצפים להתגבר על בעיות הבטיחות במערכת בעיקר באמצעות הגנות שיכללו חישנים שיכבו את שידור החשמל אם אדם נמצא קרוב מדי לעמוד או שאין מספיק מכשירים לספוג את האנרגיה המשודרת. כמו כן, צופים החוקרים כי בעתיד ניתן יהיה להפעיל את הטכנולוגיה גם בחדרים שלא נבנו במיוחד מאלומיניום, באמצעות שימוש בצבעים מוליכים לקירות ולתקרה ושטיחים עם סיבים מוליכים לרצפה.

צרו איתנו קשר *5988