ברקע המתיחות: קוריאה הצפונית ערכה תרגיל צבאי ענק

המדינה המבודדת ערכה תרגיל צבאי רחב-היקף, שכלל שימוש באש חיה, לרגל חגיגות 85 שנה לכינון צבא העם הקוריאני ■ במקביל עגנה בקוריאה הדרומית הצוללת האמריקאית הגרעינית שנשלחה לאזור

 קים ג`ונג און / צילום: רויטרס
קים ג`ונג און / צילום: רויטרס

קוריאה הצפונית ערכה היום (ג') תרגיל צבאי גדול לציון 85 שנים לכינון הצבא העם הקוריאני - כך דווח בסוכנות הידיעות הדרום קוריאנית. לפי הדיווח, מדובר בתרגיל בקנה מידה גדול שבו נעשה שימוש באש חיה באזור העיר וונסון שבחוף המערבי. משרד ההגנה בדרום קוריאה טרם אישר את הדיווח.

הלילה דווח כי צוללת גרעינית של חיל הים האמריקאי הגיעה היום לקוריאה הדרומית. על פי הדיווח ברשת CNN, הצוללת עגנה במדינה היום. גורם צבאי מסר ל-CNN כי מטרת שליחת הצוללת לאזור היא מפגן כוח ברקע המתח הגואה בין ארצות-הברית לקוריאה הצפונית.

במערב גובר החשש שקוריאה הצפונית תערוך ניסוי גרעיני או ניסוי בטילים בליסטיים לנוכח ההכנות לחגיגות האירוע הצבאי. על רקע החששות הללו, יתקיים מחר תדרוך חריג בנושא עבור כל חברי הסנאט. כל מאה חברי הסנאט התבקשו להגיע לבית הלבן לתדרוך שיעבירו שר החוץ רקס טילרסון, שר ההגנה ג'יימס מאטיס, ראש המודיעין דן קואטס והרמטכ"ל, הגנרל ג'וסף דאנפורד.

אמש אמר נשיא ארצות-הברית דונלד טראמפ כי מועצת הביטחון של האו"ם חייבת להתכונן להטיל סנקציות חדשות על קוריאה הצפונית. "הסטטוס-קוו עם קוריאה הצפונית בלתי מתקבל על הדעת, ומועצת הביטחון חייבת להתכונן להטיל עוד סנקציות נוקשות על תוכניות הגרעין והטילים הבליסטיים".

טראמפ, שאמר את הדברים לעיתונאים לקראת ארוחת צהריים שקיים עם שגרירים ממדינות במועצת הביטחון של האו"ם , הוסיף "כי מדובר באיום רציני עבור העולם, גם אם אנחנו רוצים לדבר על זה או לא. קוריאה הצפונית היא בעיה גדולה בעולם וזו בעיה שאנחנו חייבים לפתור".

צרו איתנו קשר *5988