מחאת הנכים: חסמו את כביש 4 לדרום באזור מחלף בצרה

הנכים ממשיכים במאבק נגד המתווה שהציעה הממשלה להגדלת הקצבה שלהם, בדרישה להעלות את קצבת הנכות לשכר מינימום

מחאת הנכים בנתב"ג. צילום: דוברות רש"ת
מחאת הנכים בנתב"ג. צילום: דוברות רש"ת

עשרות פעילי מטה מאבק הנכים משבשים הבוקר (א') את התנועה בכביש 4 לכיוון דרום באזור מחלף בצרה שבשרון. המשטרה התריעה מפני היווצרות "פקקי ענק" וקראה לציבור הנהגים לנסוע בדרכים חלופיות בשל שיבושי תנועה כבדים בכביש, המשמש כעורק תנועה מרכזי באזור. ממשטרת מרחב השרון נמסר כי נתיב אחד מתוך שניים נפתח לתנועה, וכוחות מכוונים את התנועה במקום. גורם במשטרה אמר כי חסימת הכביש הבוקר הפתיעה את הארגון.

נעמי מורביה, יו"ר מטה מאבק הנכים, אמרה הבוקר: "אנחנו דורשים קצבה בגובה שכר מינימום צמודה למדד כאן ועכשיו". אחד המפגינים, ארז קסקס, הוסיף כי "אף אחד לא יקח מאיתנו את האוכל שלנו. אתם רוצים מלחמה? הנה המלחמה מגיעה, אין אוכל יש בלגן. הכביש סגור, אתם רוצים שרשראות? אתם רוצים דלק? רוצים סגירת כביש? קיבלתם הכול".

לפני כשבועיים הפגינו עשרות פעילים בירושלים ולאורך כביש 1 במחאה על תכנית שהציג ראש הממשלה בנימין נתניהו להעלאת קצבת הנכים לבעלי 90% נכות בלבד. על פי התכנית יוקצו ארבעה מיליארד שקלים במשך ארבע שנים להעלאת הקצבה לסכום של 4,000 שקל החל מינואר 2018. בנוסף לכך נקבע כי התקציב שיוקצה לטובת התכנית יחולק באופן דיפרנציאלי בין נכים קשים ולא קשים וקצבאותיהם יוצמדו לשכר המינימום.

במטה מאבק הנכים דחו את התכנית ודרשו להשוות את קצבת הנכות לגובה שכר המינימום בפעימה אחת ולא באופן הדרגתי. במחאה על התכנית חסמו אז פעילי המאבק את הכניסה לירושלים בסמוך לגשר המיתרים ושיבשו את התנועה באזור. בנוסף לכך הפגינו מול בית ראש הממשלה ואף חסמו את התנועה בכביש 1 באזור שער הגיא. אחד המשתתפים בהפגנה מול בית ראש הממשלה אף ניסה להצית את עצמו ושפך על עצמו חומר דליק, אך שוטרים שהיו במקום מנעו זאת ממנו.צרו איתנו קשר *5988