מגרש בצפון ת"א מוצע למכירה ב-350 מיליון שקל

הקרקע ברח' ויסוצקי 6-8 עמדה במוקד סכסוך ממושך ומוצעת לאחר הליך גישור שקיבל תוקף ■ "היתרון במגרש הוא מיקומו, באזור שאין בו מגרשים בסדר גודל כזה אשר זמינים לבנייה"

המגרש ברחוב ויסוצקי. 14 אלף מ"ר / צילום:  איל יצהר
המגרש ברחוב ויסוצקי. 14 אלף מ"ר / צילום: איל יצהר

לאחר שנים של סכסוכים משפטיים, המגרש המפורסם ברחוב ויסוצקי 6-8 בתל אביב, מוצע למכירה במחיר מינימום של 350 מיליון שקל. זאת לאחר סיום הליך גישור בין בעלי המגרש שהסתיים בהסדר שקיבל את אישור בית המשפט, וכולל את מכירת המגרש. על המגרש תוכנית בניין עיר מאושרת, שקיבלה תוקף עוד בשנת 2013, להקמת שני בניינים בני 14 קומות וכ-145 יחידות דיור, בשטח עיקרי של 14 אלף מ"ר.

המגרש ממוקם לא רחוק ממגדלי אקירוב וכיכר המדינה, ואחת החזיתות שלו פונה לדרך נמיר ולפארק צמרת. כיום יש במקום מגרש חניה ובניין משרדים בן ארבע קומות.

במקור יועד מגרש החנייה, שברחוב ויסוצקי 8, לדיור מוגן. חברת די-רום רכשה את המגרש בשנת 1999 מהמועצה לשיווק פרי הדר, מתוך כוונה להקים עליה פרויקט דיור מוגן. היא אף החלה בחפירת היסודות, אך נקלעה לקשיים כלכליים, נכנסה להסדר נושים והפרויקט נעצר. עיריית תל אביב דרשה מהחברה לכסות את הבור באספלט, ומאז הוא משמש מגרש חנייה. בנק מזרחי, המלווה של הפרויקט, דרש למנות כונס נכסים למגרש כדי לכסות חוב של כ-21 מיליון שקל.

ב-2007 נמכר המגרש לחברת צמרת טאוור תמורת 46 מיליון שקל. צמרות טאוור חברה לבעלי בניין המשרדים הסמוך ברחוב ויסוצקי 6 במטרה לאחד את שני המגרשים לחטיבת קרקע גדולה יותר בשטח של 4 דונם, שעליה היא ביקשה לבנות מגדל בן כ-30 קומות, בדומה, למגדלי פארק צמרת ומגדלי אקירוב הסמוכים. התוכנית נגנזה מהר מאוד בוועדה המחוזית, שדרשה בנייה נמוכה יותר, ובסופו של דבר אישרה הוועדה ב-2013 להרוס את בניין המשרדים ולבנות שני בניינים בני 14 קומות בלבד, עם קומת קרקע מסחרית שפונה לדרך נמיר וחניות תת קרקעיות.

אלא שמימוש הפרויקט התעכב בשל מחלוקות מתמשכות בין צמרות טאוור לבעלי בניין המשרדים, שלוו בתביעות הדדיות לבתי משפט. לבסוף בהליך גישור, שהסתיים כאמור בהסדר שאושר על ידי בית המשפט, הוחלט להוציא את המגרש למכירה. הצעות לרכישת המגרש יש ניתן להגיש עד ה-10 באוקטובר, בצירוף ערובת בנקאית בגובה 10% מהסך המוצע, כאשר מחיר המינימום עומד על 350 מיליון שקל. עו"ד שמואל שוב מייצג את חברת צמרות טאוור ועו"ד אריה אמיר את בעלי בניין המשרדים.

לדברי שמאי המקרקעין והמהנדס גיל וינלס, "היתרון במגרש הוא מיקומו ברחוב ויסוצקי, באזור שאין בו מגרשים בסדר גודל כזה אשר זמינים לבנייה".