כהונת יואל נוה כמ"מ הממונה על אגף התקציבים תוארך

נוה, המשמש בתפקיד הכלכלן הראשי באוצר, מונה ע"י שר האוצר משה כחלון למלא את מקומו של אמיר לוי, הממונה הקודם שפרש באוגוסט ■ תוקף המינוי יפוג בסוף החודש, אך ניתן להאריכו ב-3 חודשים נוספים

יואל נוה / צילום: אוריה תדמור
יואל נוה / צילום: אוריה תדמור

כהונתו של יואל נוה כממלא-מקום הממונה על אגף התקציבים תוארך ככל הנראה במספר שבועות, עקב עיכוב במציאת ממונה חדש לתפקיד. נוה, המשמש בתפקיד הכלכלן הראשי באוצר, מונה על-ידי שר האוצר משה כחלון למלא את מקומו של אמיר לוי, הממונה הקודם, שפרש באוגוסט. תוקף המינוי יפוג בסוף החודש, אך ניתן להאריכו ב-3 חודשים נוספים.

ההערכות הן שההחלטה על התפקיד תתקבל רק לאחר שיוגשו המלצות הוועדה לבחינת מבנה סמכויות תפקיד המנכ"ל ובכירי האוצר בראשות יוסי קוצ'יק, שאמורה להגיש את המלצותיה בסוף החודש.

את הבחירה בממונה החדש יבצע כחלון בעצמו לאחר שהעדיף שלא למנות ועדת איתור לתפקיד. מנכ"ל האוצר שי באב"ד נפגש באחרונה עם מועמדים פוטנציאליים ובהם ערן פולק, שנחשב מועמד מוביל, אך סירב להצעה. ברשימת שמות המועמדים האפשריים בולטים בכירים לשעבר באגף ובראשם מי ששימש עד לאחרונה בתפקיד מנכ"ל משרד הכלכלה עמית לנג. שני שמות אחרים שהועלו בעבר הם של מנכ"ל משרד הבריאות משה בר-סימנטוב ומנכ"ל משרד האנרגיה שאול מרידור אך השניים הכחישו כי בכוונתם להתמודד על התפקיד.

עד כה מונו לתפקיד הממונה על התקציבים רק בוגרי האגף וההערכות הן שכחלון לא יסטה מהמסורת גם הפעם.

צרו איתנו קשר *5988