בשבוע הבא: רה"מ נתניהו ייחקר במשטרה בפעם השישית

כחלק מהאצת קצב חקירות רה"מ, חקירתו השישית של נתניהו תתקיים כבר ביום ראשון הקרוב ■ בכיר ברשויות האכיפה מבהיר: "חקירות נתניהו הסתיימו, נותר רק לעמת אותו עם הראיות"

בנימין נתניהו / צילום: יחצ
בנימין נתניהו / צילום: יחצ

לאחר שנחקר בשבוע שעבר שוב אחרי הפוגה ממושכת של 8 חודשים, ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי להיחקר שוב ביום ראשון, במה שתהיה חקירתו השישית.

מדובר בהאצת קצב חקירת נתניהו, כשבכיר ברשויות האכיפה מבהיר כי החקירות הסתיימו, למעט הצורך לעמת אותו עם הראיות שנאספו בעקבות שורה ארוכה של עדויות וחקירות בחודשים האחרונים.

אחרי החקירה הקודמת שהתמקדה ב"תיק 1000" (פרשת המתנות), במהלכה הטיחו בו החוקרים את העדויות החדשות בפרשה שהצטברו לאורך חודשי החקירה, גורם בכיר המקורב לחקירה הבהיר כי נתניהו לא הצליח להפריך את החשדות נגדו. משמעות הדברים היא שהכוונה במשטרה להמליץ על הגשת כתב אישום נגד נתניהו בתיק המתנות עומדת בעינה.

"אם לא יחול שינוי משמעותי, כבר בעוד חודש יוחל בסיכום תיקי 1000 ו-2000", אמר הגורם בשבוע שעבר. לדבריו, נתניהו יידרש לעוד שתי חקירות בשני התיקים בהם הוא חשוד בשוחד. גם ב"תיק 3000" (פרשת כלי השיט והצוללות) חלה התקדמות מעבר למה שתכננו במשטרה.

בשבוע שעבר דווח ב"אולפן שישי" כי גורמים במערכת אכיפת החוק סיפרו שנתניהו לא הופתע מהשאלות שהופנו אליו. לדבריהם, במשטרה לא הספיקו לחקור אותו על כלל הנושאים שתכננו. גורם במשטרה אמר כי החקירה הבאה צפויה להיערך רק בעוד כ-10 ימים, זאת על-מנת לעבד את החומר שנאסף בזמן החקירה.

בתוך כך, בית המשפט קבע היום (ג') כי דוד שרן, החשוד בלקיחת שוחד, יוכל לחזור לעבודתו כמזכיר קצא"א - אך עדיין נאסר עליו להגיע למשרדי החברה.

צרו איתנו קשר *5988