ההסתדרות לזאפ: הסתרת המו"מ למכירת החברה - חוסר תום-לב

המכתב ששלח יו"ר איגוד עובדי הסלולר האינטרנט והייטק, יקי חלוצי, למנכ"ל קבוצת זאפ, אילן צחי, הגיע בעקבות הפרסום על המו"מ שמנהלת אייפקס למכירת קבוצת אתרי זאפ לאקסל שפרינגר, כפי שנחשף אמש ב"גלובס" ■ זאפ: "מדובר בגישושים ראשוניים בלבד"

אילן צחי / צילום: רמי זרנגר
אילן צחי / צילום: רמי זרנגר

ההסתדרות פנתה להנהלת קבוצת זאפ, בטענה כי הניסיון להסתיר את המשא-ומתן למכירת החברה מהווה חוסר תום-לב. המכתב ששיגר יו"ר איגוד עובדי הסלולר האינטרנט והייטק, יקי חלוצי, למנכ"ל קבוצת זאפ, אילן צחי, הגיע בעקבות הפרסומים על המשא-ומתן שמנהלת קרן אייפקס למכירת קבוצת אתרי זאפ לאקסל שפרינגר, כפי שנחשף אמש ב"גלובס".

במכתב מאשים חלוצי את התנהלות החברה בהיעדר תום-לב ובניסיון מכוון להסתיר את הצעד הדרמטי מנציגות העובדים, כאשר המהלך - לפי טענת ההסתדרות - נעשה ללא קיום היוועצות ומשא-ומתן עם נציגות העובדים כמתחייב.

חלוצי הזכיר בפנייתו כי בפגישה האחרונה שהתקיימה בין הצדדים, מנכ"ל זאפ לא ציין "ולו ברמז את רעידת האדמה שהתבשרנו עליה היום בבוקר באמצעות כותרות העיתונים". עוד נכתב בפנייה כי "עצם ההסתרה מהווה חוסר תום-לב בהתנהלות החברה".

חלוצי הדגיש כי למהלך צפוי של שינוי הבעלות יש השלכות מרחיקות לכת על ציבור העובדים, זכויותיהם וביטחונם התעסוקתי, וקרא להנהלת החברה "להיכנס באופן מיידי למשא-ומתן קיבוצי בעניין זה".

במקביל, ועד העובדים בזאפ כינס הבוקר (ד') אספת עובדים בחברה, על-מנת לדון בצעדים הצפויים. 

מהנהלת זאפ נמסר בתגובה: "הנהלת זאפ מוקירה ומעריכה את עובדי החברה ואת הוועד שמייצג אותם. בעלי המניות מסרו לנו כי התקיימו מגעים ראשוניים להכנסת שותף או מכירת מניות החברה. מדובר בגישושים ראשוניים בלבד, אשר ייתכן שלא יבשילו למאומה. ככל שתהיה עסקה למכירת מניות החברה,  בטרם תיחתם העסקה, יתקיים הליך הידברות עם העובדים על-מנת לשמור על זכויותיהם". 

צרו איתנו קשר *5988