הנקראות ביותר

ועדת שקד-לוין: השרים ימנו את היו"רים בחברות הממשלתיות

ועדת השרים למינויי בכירים בשירות הציבורי בראשות שרת המשפטים ושר התיירות הודיעה היום כי תפעל לתיקון חקיקה, לפיו שר יוכל למנות את ראשי הדירקטוריונים בחברות הממשלתיות

ועדת השרים למינויי בכירים בשירות הציבורי בראשות שרת המשפטים איילת שקד ושר התיירות יריב לוין הודיעה היום (א') כי תפעל לתיקון חקיקה, לפיו שר יוכל למנות את ראשי הדירקטוריונים בחברות הממשלתיות.

בנוסף, ועדת השרים הסכימה עם המתווה שהציע ינקי קווינט, ראש רשות החברות הממשלתיות, לפיה ניתן יהיה למנות דירקטורים מקצועיים במסלול תואם נבחרת, והנבחרת תישאר. כמו כן, יקוצרו זמני המינויים, ויוכלו למנות דירקטורים גם במהלך הכהונה.

כך, הוועדה לבדיקת מינויים תתכנס אחת לשבועיים או שלושה, יוגדרו זמני הטיפול במועמדות, ותוגבר שקיפות הליך בחינת המועמדים, כך שניתן יהיה לדעת בכל רגע נתון מה מצב הטיפול במועמדות. כחלק ממגמת השקיפות, מזכירות הוועדה תפרסם באתר האינטרנט של רשות החברות את מועדי ישיבות הוועדה, את סדר היום ואת שמות המועמדים שהוועדה אישרה.

לדברי השרה שקד, "עוד משילות ועוד שקיפות. כחלק מהפעולות שלנו להגברת המשילות, רק טבעי הדבר שהשר הרלוונטי יוכל למנות את יו"ר הדירקטוריון. השר הוא נציג הציבור הבכיר, והחברה צריכה לפעול לפי המדיניות שהוא מתווה".

השר לוין מסר: "אנו ממשיכים לפעול בכדי לאפשר לשרים להוביל את המדיניות לשמה הם נבחרו. מינוי יו"ר הדירקטריון על-ידי השר והשינויים המתבקשים שאנו מובילים באופן מינוי הדירקטורים חשובים להגברת המשילות, השקיפות ומימוש מדיניות השרים". 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא דין וחשבון?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
הסיפורים הגדולים של השבוע
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות