"נטו הוזלות" יוצאת לדרך: כחלון חתם על צווים לביטול מכסים

ביטול המכסים ייכנס לתוקף כבר בימים הקרובים ויכלול מוצרי הלבשה וטקסטיל, מוצרי תאורה, מוצרי חשמל ביתיים, תמרוקים וקוסמטיקה, צעצועים ואביזרי ספורט ■ שר האוצר: "אנו מחזירים את עודפי הגבייה לאזרחים"

משה כחלון / צילום: איל יצהר
משה כחלון / צילום: איל יצהר

שר האוצר, משה כחלון, חתם על הצווים שיביאו לביטול המכסים על מוצרים מיובאים במסגרת תוכנית "נטו הוזלות". ביטול המכסים ייכנס לתוקף כבר בימים הקרובים בהוראת שעה שתוקפה עד ל-31.12.18, ויכלול מוצרי הלבשה ומוצרי טקסטיל נבחרים, מוצרי תאורה, מוצרי חשמל ביתיים וחלקיהם ובהם מקררים, מקפיאים, תנורי חימום ובישול, מערבלי מזון ועוד. כמו כן, יבוטל המכס על תמרוקים וקוסמטיקה, צעצועים ואביזרי ספורט.

הצווים נחתמו במסגרת התוכנית הכלכלית "נטו משפחה", שמטרתה להקל על יוקר המחיה בישראל. בתום הוראת השעה ייבחנו אפקטיביות הצו ומידת השפעתו, בהתחשב באילוצים פיסקאליים בהכנת תקציב המדינה לשנת 2019.

באוצר מעריכים כי הפסד ההכנסות בגין ביטול המכסים עומד על כ-543 מיליון שקל, שמתווספים לביטול מיסי קנייה על מוצרי אלקטרוניקה בהיקף של 245 מיליון שקל, עליהם חתם שר האוצר בחודש שעבר.

כחלון מסר היום (ב'): "חתימת הצווים והשלמת המהלך הם המשך ישיר של המדיניות שלנו - להפחית מסים ומכסים, להחזיר את עודפי הגבייה לאזרחים ולהצמיח את המשק. שנת 2018 היא שנת תקציב רביעית ברציפות של הפחתות מסים ומכסים עבור האזרחים. המהלכים האלה מסייעים גם ליבואנים הקטנים והבינוניים וגם לצרכני הקצה. אנחנו כבר רואים את ההשפעות שלהם בצמיחה, בגידול בצריכה הפרטית ובהוזלות מחירים". 

צרו איתנו קשר *5988