פעילי יש עתיד יפגינו בראשון בבוקר נגד חוק הגיוס

יו"ר יש עתיד, חבר הכנסת יאיר לפיד, צפוי לקחת חלק בפעילות ■ לפיד יגיע עם פעילי המפלגה לרכבת מרכז בת"א וצפוי למסור הצהרה לתקשורת

יאיר לפיד / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב
יאיר לפיד / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

על רקע המחלוקות בתוך הקואליציה בנוגע לחוק הגיוס אותו דורשות המפלגות החרדיות להעביר בכנסת, יצאו ביום ראשון הקרוב פעילי "יש עתיד" להפגין נגד החוק המוצע.

פעילי המפלגה יחלקו לעוברים ושבים חומרי הסברה נגד "חוק ההשתמטות" (כפי שהחוק מכונה בסיעה) החל מ-7:30 בבוקר, בשלוש מוקדים מרכזיים: רכבת מרכז בת"א, תחנה מרכזית בירושלים ותחנת הרכבת בכרמיאל.

יו"ר יש עתיד, חבר הכנסת יאיר לפיד, צפוי לקחת חלק בפעילות. הוא יגיע עם פעילי המפלגה לרכבת מרכז בת"א וצפוי למסור הצהרה לתקשורת.

ביום רביעי השבוע הודיע סגן השר יעקב ליצמן (המכהן במשרד ראש הממשלה, ממונה על תחום הבריאות)   שהוא יתנגד לתקציב המדינה בשל אי הגעה להסכמות בתוך הקואליציה בנוסע גיוס בחורי ישיבה.

במכתב שהוא העביר לשאר חברי הכנסת של סיעת אגודת ישראל (חלק מיהדות התורה) הוא כותב: "בישיבת מועצת גדולי התורה ביום חמישי ז׳ באדר נתבקשתם מרבותינו לעמוד על הדברים כדלהלן: א) להעביר את חוק גיוס בני הישיבות לפני אישור תקציב. ב) לעשות את כל הנדרש שלא יהי שינוי ממה שהיה בנוהלי מתן הפטור לבנות דתיות. הנכם מתבקשים להודיע על פעילותכם בנושאים אלה".

הודעתו של ליצמן עשויה להעמיד את שאר חברי יהדות התורה, אשר אינם חלק מאגודת ישראל, להתיישר לפי הקו של ליצמן. בנוסף, גם סיעת ש"ס מתואמת לרוב עם יהדות התורה בנושא הזה. המשמעות של כך היא פחות 13 ח"כים בהצבעה על התקציב, ולכן יהיה לקואליציה קשה להעבירו בקריאה שניה ושלישית.

יחד עם זאת, תקציב המדינה לשנת 2019 לא חייב לעבור בשלוש קריאות לפני 31 בדצמבר 2018, ולכן מדובר באיום מוגבל. ֿ

צרו איתנו קשר *5988