מנכ"ל דניה סיבוס ייחקר שוב בחשד לשוחד לדוד ביטן

לפי החשד, חברת דניה סיבוס שיחדה, באמצעות המנכ"ל רונן גינזבורג, את ח"כ דוד ביטן במאות אלפי שקלים לטובת קידום פרויקטים שלה בראשון-לציון, בעת שביטן שימש בתפקידים שונים בעירייה

רונן גינזבורג, מנכ"ל דניה סיבוס / צילום: איל יצהר
רונן גינזבורג, מנכ"ל דניה סיבוס / צילום: איל יצהר

כמעט 9 חודשים אחרי שנעצר ונחקר בחשד למתן שוחד לחבר הכנסת דוד ביטן, רונן גינזבורג, מנכ"ל חברת הבנייה דניה סיבוס מקבוצת אפריקה ישראל, זומן לחקירה נוספת במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה - כך נודע ל"גלובס".

גינזבורג נעצר לראשונה בתחילת חודש ינואר השנה במסגרת חקירת פרשת השחיתות בעיריית ראשון-לציון, בחשד שהיה מעורב במתן שוחד לבכירי עיריית ראשון-לציון ובהם לביטן. לפי החשד, דניה סיבוס שיחדה באמצעות גינזבורג את ח"כ ביטן במאות אלפי שקלים לטובת קידום פרויקטים שלה בראשון-לציון, בעת שביטן שימש בתפקידים שונים בעירייה, בהם ראש ועדת המשנה העירונית לתכנון ובנייה. 

במסגרת החקירה נחקר החשד כי גינזבורג פעל כדי לזכות במכרזים במתחמי הבנייה שפונו באתר הבסיס הצבאי צריפין, שם אמורות לקום אלפי יחידות דיור. מדובר באחד מהפרויקטים הגדולים ביותר של פינוי ובינוי בארץ בשנים הקרובות.

חשוב לציין כי גינזבורג, המיוצג על-ידי עו"ד איתן מעוז, מכחיש את המיוחס לו.

ח"כ ביטן, יו"ר הקואליציה לשעבר, שגם הוא טוען כי הוא חף מפשע, חשוד בביצוע עבירות שוחד והלבנת הון בעת שכיהן בתפקידים בכירים בעיריית ראשון-לציון. בנוסף חשוד ביטן בכך שקידם אינטרסים של בכיר בארגון פשיעה מוכר, בתמורה לסיוע של הבכיר בהסדר חוב של ביטן בשוק האפור.

חקירתו הצפויה בקרוב של גינזבורג במשטרה מעידה על כך שהמשטרה והפרקליטות עושות מאמצים לקדם את החקירה החשובה, בין היתר כדי להגיע לסיומה לפני הבחירות הקרבות והולכות בשלטון המקומי שיערכו בחודש אוקטובר הקרוב.

אתמול (ב') חשף העיתונאי אמנון אברמוביץ' במהדורה המרכזית של חברת החדשות קלטות שמהן עלתה תוכנית של יו"ר הקואליציה לשעבר, ח"כ ביטן, להדיח את מפכ"ל המשטרה רוני אלשיך ולמנות במקומו מועמד שיבלום את חקירות נתניהו. בקלטת שחשף אברמוביץ' נשמע ביטן אומר לאחד ממקורביו, משה יוסף, כי "נתניהו סגר אתי שאתמנה לשר לביטחון הפנים. הוא מפחד מהתקשורת, אבל זה סגור". מההקלטה עלה לכאורה כי ביטן טען כי סיכם עם נתניהו שימונה לשר לביטחון הפנים במקומו של השר הנוכחי, גלעד ארדן.

על הרקע הזה נזכיר כי בתחילת יוני השנה הנחה פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, את הפרקליטות לסיים את הטיפול בכל התיקים הפתוחים נגד ראשי ערים ומועצות, לפני הבחירות לרשויות המקומיות. המטרה העיקרית של ניצן היא למנוע מראשי ערים שהוגשו נגדם כתבי אישום, להתמודד שוב - דבר שיביא לערעור היציבות השלטונית באותן עיריות ורשויות. בנוסף, פרקליט המדינה מעוניין כי בידי ציבור הבוחרים תהיה, עד כמה שניתן, תמונה מלאה על ההתנהלות של המועמדים.