הנקראות ביותר

הנפט בצניחה חופשית – ירד ל-60 דולר; מה הכיוון מכאן?

קידוח נפט / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב
קידוח נפט / צילום: שאטרסטוק, א.ס.א.פ קריאייטיב

נפט  ממשיך לצנוח. מדובר באחד החודשים הגרועים ביותר של הנפט בשנים האחרונות כאשר, מחיר חבית נפט ירד בחודש האחרון בכ-15% ל-60 דולר ובחודשיים האחרונים ירד מחיר החבית ב-20%.

רק לפני חודשיים כשהנפט שבר שיא והגיע ל-75 דולר חשבו הכלכלנים שהכיוון הוא 100 דולר לחבית. השאלה מה יקרה מכאן? הדעות חלוקות (הרחבה - מחיר הנפט לאן?).

הסיבה לירידה היא בעיקר חששות מהאטה בצמיחה העולמית שמשמעותה שימוש נמוך יותר בנפט, וגם ההבנה שהסנקציות על איראן לא יגרמו בסופו של דבר לירידה דרמטית בהיצע הנפט, דבר שהיה צפוי לגרום לעליות מחירים. העלייה במחירי הנפט בחודשים הקודמים נבעה מההערכה שיהיה קיטון בהיצע הנפט, אך כשהתברר שלא מדובר בירידה דרמטית בהיצע, המחיר התחיל לרדת.

החשש מהסנקציות האמריקניות על איראן מתפוגג, במקביל לעובדה שמדינות רבות קיבלו הקלות ופטורים, כך שהם כן יכולים לסחור מול איראן וחברות איראניות.

למרות ההצהרות של טראמפ על הסנקציות נגד איראן, הממשל הודיע כי הוא מעניק פטור למספר יבואניות גדולות של נפט. כמו כן, מדינות כמו: סין, הודו, איטליה, יפן , דרום קוריאה ונוספות קיבלו פטור והם יכולות לסחור מול איראן.

דרום קוריאה, צרכנית הנפט החמישית בגדולה בעולם מתכננת לחזור ולצרוך את הנפט האירני בהיקף של 4 מיליון חביות ליום. כמו כן, גם החברות היפניות יחזרו, על פי ההערכות כבר בקרוב, לצרוך נפט מאיראן.

תכנים קשורים באתר הון:

השקעה בסחורות - כל מה שצריך לדעת

הבורסה יורדת - למכור או לקנות?

* המאמר נכתב על ידי הון, מדריכים פיננסים. המידע והנתונים במאמר אינם מהווים המלצה לרכוש או למכור מניות, קרנות נאמנות וניירות ערך אחרים; וכן אינם תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם.

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות