הכל מחובר: האם מכונות הכביסה יעשירו את הבנקים?

מיליארדי מכשירי חשמל יתחברו לאינטרנט בשנים הקרובות. לא רחוק היום שמכונת הכביסה שלנו תערוך ביקורת עצמית מול היצרן, ורכיבים ברכב ידווחו על תקלה ישירות לחברת הביטוח • מי מרוויח מכל זה? כנראה שהבנקים וחברות האשראי • על החזון ושברו • האזינו לפרק מיוחד בדוח פינטק - פדוקאסט הפיננסים של ד"ר אושי שהם-קראוס וגלובס

האם מכונות הכביסה יעשירו את הבנקים / אילוסטרציה: shutterstock
האם מכונות הכביסה יעשירו את הבנקים / אילוסטרציה: shutterstock

מיליארדי סנסורים של מכשירים עומדים להתחבר לאינטרנט בשנים הבאות. החזון מדבר על מכונות כביסה שעורכות ביקורות עצמיות מול היצרן, רכיבים ברכב שמדווחים ישר לחברות הביטוח. יש הטוענים כי בואו של האינטרנט של הדברים ייצר שדה ענק של רווחיות לבנקים או לחברות באשראי. האם הדבר הזה עומד להתגשם בקרוב? לא - לפי דעתו של מומחה התשלומים האמריקאי לו גרילי, שמעניק ראיון בלעדי לד"ר אושי-שהם קראוס. 

■■

ד"ר אושי שהם קראוס הוא דוקטור לפילוסופיה של הכלכלה, עוסק בלימודי עתידים בתחום הפיננסי. לימד במשך שנים בבתי הספר לכלכלה ולמנהל עסקים במכללה למנהל. מרצה ויועץ בתחומי ה-Fintech Wealthtech ,Insurtech.
מרצה על התפתחויות טכנולוגיות קרובות והשפעתן על סקטורים שונים בתעשייה ומדריך בשימוש בסכמות חשיבה מתחום לימודי העתידים לטובת עבודה ארגונית.
ניתן להשיג את אושי באתר הבית או במייל .
המוזיקה בפרק מאת Kevin Macleod

גלובס טק:
רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא?
הרשמה
הרישום נכשל
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
צרו איתנו קשר *5988