הנקראות ביותר

דרמה בסקרים: הליכוד עוקפת לראשונה את כחול לבן, כחלון מתרסק

מי מתחזק, מי נחלש, ומי מתנדנד סביב אחוז החסימה • כל הסקרים מכל כלי התקשורת • "גלובס" עושה סדר ומביא את המספרים העדכניים ביותר של מערכת הבחירות הלוהטת

סקר דרמטי שפורסם הערב (א') במהדורת החדשות של כאן 11 מציב לראשונה את הליכוד של בנימין נתניהו כמפלגה הגדולה ביותר, שמובילה במנדט אחד על כחול לבן של בני גנץ ויאיר לפיד. כולנו של שר האוצר משה כחלון מתרסקת אל מתחת לאחוז החסימה. מאז שהתאחדו מפלגות חוסן לישראל ויש עתיד והפכו לכחול לבן, הובילו את הטבלה באופן עקבי ובפער משמעותי. בשבוע האחרון החלה הידרדרות והפער צומצם מעט, וכעת היוצרות התהפכו.

החלטתם כבר למי להצביע? בואו למצוא את המאץ' הכלכלי שלכם

ייתכן שלירי הטילים על תל אביב בסוף השבוע ולסבב ההסלמה בעזה היתה השפעה על התוצאות. הסקר נערך לפני הפיגוע בשומרון היום.  

הרכבה של הממשלה הבאה יוכרע, כך נראה בשלב זה, בידי אחוז החסימה. לפחות ארבע מפלגות נעות על הציר שבין 0 ל-5 מנדטים, ורק כשיתברר באופן סופי מי מהן בפנים ומי בחוץ - אפשר יהיה לומר משהו על גודל הגושים. לפי ממוצע הסקרים האחרונים כחול לבן עדיין בראש, אבל הפער בינה לבין הליכוד כמעט זניח. אם זו תהיה תמונת המצב ב-10 באפריל - לגנץ ולפיד אין כמעט סיכוי להקים ממשלה.

המפלגות שנאבקות בתחתית הטבלה הן זהות, ישראל ביתנו, בלד-רעם וכולנו, ובסקרים מסוימים גם מרצ והימין החדש. גשר של אורלי לוי-אבקסיס לא עוברת את אחוז החסימה באף סקר בשלב זה. 

סכום המנדטים בגרף הממוצע לא בהכרח מגיע ל-120, משום שישנן מפלגות שבחלק מהסקרים עוברות את אחוז החסימה, אבל בממוצע נמצאות מתחתיו. גרף הממוצע מבוסס על חמשת הסקרים האחרונים שפורסמו בכלי התקשורת:

 סקר חדשות 13 מתאריך 11 במרץ. 
 סקר חדשות 12 מתאריך 14 במרץ.
 סקר ישראל היום ו-i24 News מתאריך 15 במרץ.
 סקר מקור ראשון מתאריך 15 במרץ.
 סקר כאן 11 מתאריך 17 במרץ. 

פירוט הסקרים:

 

רוצה להשאר מעודכן/ת בנושא הסיפורים הגדולים של השבוע?
אני מאשר/ת קבלת תוכן פירסומי מגלובס
נושאים נוספים בהם תוכל/י להתעדכן
נדל"ן
גלובס טק
נתוני מסחר
שוק ההון
נתח שוק
דין וחשבון
מטבעות דיגיטליים
✓ הרישום בוצע בהצלחה!
עקבו אחרינו ברשתות