גם למאוחדת יש בית חולים פרטי: הושלמה העסקה לרכישת נארא

נארא היא רשת בתי החולים הפרטיים השנייה בגודלה בישראל, המפעילה את בית החולים הפרטי אלישע בחיפה ומרכזים כירורגיים רב-תחומיים ברמת-גן, תל-אביב, בית שמש ועפולה • בכך מצטרפת מאוחדת לקופות מכבי וכללית, שבבעלותן בתי חולים

סיגל רגב-רוזנברג, מנכ"לית קופת-חולים מאוחדת /  צילום: רועי בן משה
סיגל רגב-רוזנברג, מנכ"לית קופת-חולים מאוחדת / צילום: רועי בן משה

אחרי שנה וחצי של עיכובים, קופת-חולים מאוחדת השלימה אמש (ג') את ההליך הרגולטורי לרכישת 40% מרשת בתי החולים הפרטית נארא. בכך מצטרפת מאוחדת לקופות מכבי וכללית, שבבעלותן בתי חולים.

נארא היא רשת בתי החולים הפרטיים השנייה בגודלה בישראל, המפעילה את בית החולים הפרטי אלישע בחיפה ומרכזים כירורגיים רב-תחומיים ברמת-גן, תל-אביב, בית שמש ועפולה.

במסגרת העסקה ידולל חלקם של המחזיקים כיום בנארא - איש העסקים צביקה בארינבוים ושותפיו - חברת קיסריה בבעלות איש העסקים צבי ברק ובית ההשקעות אלטשולר-שחם. מאוחדת השקיעה ברכישת 40% מהרשת כ-107 מיליון שקל. 

כפי שפרסמנו לאחרונה ב"גלובס", פרטי העסקה סוכמו כבר לפני כחצי שנה בממשלה, ושר האוצר אף חתם באחרונה על היתר להשלמתה - אך היא התעכבה בשל התמהמהות בצדו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן. רק כעת העסקה מגיעה סוף-סוף לסיומה.

במאוחדת, וגם באוצר, מעוניינים שמאוחדת תוכל ליישר קו מול מתחרותיה (מכבי וכללית), שבבעלותן בתי חולים משלהן. לכללית יש 14 בתי חולים ציבוריים וכן בעלות חלקית בהרצליה מדיקל סנטר; מכבי היא בעלים של רשת אסותא הפרטית.

בראיון ל"גלובס" מנובמבר האחרון אמר מנכ"ל קופת-חולים מאוחדת, זאב וורמברנד, בעניין זה: "בעולם הרפואה של היום יותר ויותר פרוצדורות שבעבר נעשו בבתי חולים, נעשות בקהילה. אם אלה טיפולי דיאליזה, טיפולים אונקולוגיים או ניתוחים קטנים מסוג כפתורים או קטרקט. בעלות על בתי חולים מאפשרת להעניק למטופלים רצף טיפולי ולהתייעל. עניין נוסף הוא שקל יותר לגייס רופאים לקופה כשישנם בתי חולים, כי אפשר להציע להם שילוב בין עבודת בית חולים לעבודת קהילה".

סגן שר הבריאות, הרב יעקב ליצמן, העניק למנכ"לית החדשה של מאוחדת, סיגל רגב-רוזנברג, את ההיתר עליו חתמו גם ראש הממשלה ושר הבריאות, בנימין נתניהו ושר האוצר, משה כחלון, והחל מאמש יכולה מאוחדת לממש את האסטרטגיה שלה להגברת הסינרגיה בין רפואת הקהילה לרפואת בתי חולים.

יו"ר מאוחדת, איל גבאי, אמר ביחס לרכישה ש "בעידן זה של מחסור גובר במשאבים במערכת הרפואה הציבורית מחייב התנהלות כלכלית יעילה יותר וצמצום תלותה של מאוחדת בספקים חיצוניים, אשר רובם הגדול נמצא בבעלות קופות חולים מתחרות".

צרו איתנו קשר *5988