חשבון סטודנט – מה מציע כל בנק

אלו הטבות מציעים הבנקים לסטודנטים בתחום פתיחת חשבון, נסגרת אשראי, ריביות, הלוואות וכרטיסי אשראי

סטודנטים מסיימים תואר / צילום:  Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב
סטודנטים מסיימים תואר / צילום: Shutterstock/ א.ס.א.פ קריאייטיב

התחלתם את השנה האקדמית וזה לא הולך להיות פשוט. לצד מחויבויות ועלויות ללימודים, למגורים וקושי בפרנסה קבועה, יש גם הטבות לסטודנטים. הבנקים מתחרים על הסטודנטים, מתוך הנחה שאלו יישארו איתם לאחר שיבססו קריירה מכניסה ויהפכו ללקוחות מכניסים לשנים רבות. אבל מה בעצם מציע כל בנק?

בנק הפועלים

בנק הפועלים מציע חשבון סטודנט לבני 18-35. מבחינת עו"ש הבנק מציע חשבון פטור מעמלות בסיסיות, מסגרת האשראי היא 2500 שקל או פי שניים שכר הממוצע של הסטודנט, הגבוה ביניהם. עם ריבית מועדפת. יש גם הנחה להזמנת פנקס צ'קים של 50%.

מבחינת הלוואת סטודנטים, ניתן לפרוס את שכר הלימוד ללא ריבית והצמדה עד שלושה תשלומים חודשיים שווים, בהלוואה של עד 66.6% מהשובר או 8,000 שקל, הנמוך מביניהם. תשלום ראשון במזומן. למי שישלמו שכ"ל שנתי מראש, השובר ייפרס לעד שישה תשלומים חודשיים שווים, בהלוואה של עד 83.3% מהשובר השנתי או 25 אלף שקל, הנמוך מביניהם (תשלום ראשון במזומן). סטודנט יוכל לקבל הלוואה לשכ"ל של עד 25 אלף שקל לשנה, או עד 75 אלף שקל למשלמים לכל התואר מראש. ניתן לקבל גם הלוואה לא צמודה בריבית משתנה: עד 84 תשלומים בריבית פריים + 2% לשנה, ופטור מעמלת פירעון מוקדם.

כרטיסי אשראי לסטודנט יינתן ללא דמי כרטיס לשלוש שנים. הטבה נוספת היא פטור מדמי עמלה בחליפין של מט"ח ברכישת מזומן ו-50% הנחה במשיכת מזומן בחו"ל.

בנוסף קיים מועדון הטבות VIP למופעים ועוד.

בנק לאומי

בבנק השני בגודלו, לאומי, יש חשבון סטודנט המיועד לבני 18-34. מבחינת עו"ש הפטור לעמלות הוא לשלוש שנים. מבחינת הלוואת שכר לימוד מקבלים פיצול שובר שכר הלימוד עד 6 תשלומים ללא ריבית והצמדה. פטור יקבלו גם מדמי כרטיס אשראי לצד מועדון ההטבות של לאומי לסטודנטים. הפטורים כוללים פטורים הפקדות מזומן או צ'קים, הן בערוץ ישיר והן אצל פקיד. יש גם פטור מעמלת הוראת קבע. לסטודנטים הנוסעים לחו"ל יש הנות של עד 50% בפעולות מט"ח.

דיסקונט

בדיסקונט לצד חשבון לתואר ראשון מוצעים גם חשבונות לתארים מתקדמים. חשבון הסטודנט בתואר ראשון הוא לשלוש שנים לבני 18-32 וכולל פטורים מעמלות פעולה, הן באמצעות פקיד, לרבות שירות טלפוני, והן בערוץ ישיר הסטודנט זכאי גם לפטור מעמלת פנקסי צ'קים. דמי כרטיס אשראי הם בחינם, בתנאי שנעשה שימוש בלפחות 500 שקל. דיסקונט מציע לסטודנטים הלוואה ללא ריבית והצמדה ב-10 תשלומים על שכר לימוד. הלוואה חצי חצי - חצי מהתקופה הריבית על חשבון הבנק; וכן הלוואה לכל מטרה של 3% ריבית ל-24 חודשים. בתארים מתקדמים נותרים הפטורים על עמלת פעילות ועל כרטיס אשראי.

מזרחי-טפחות

במזרחי-טפחות מציעים לסטונדטים בני 18-35 פריסת שכר הלימוד ל-6 תשלומים שווים ללא ריבית והצמדה וכן כרטיס אשראי "סטודנט חופשי"​ - מסגרת אשראי מותאמת במיוחד לסטודנטים,כרטיס אשראי ישראכרט / כאל - פטור מדמי כרטיס לשלוש שנים בשיוך למועדון סטודנט מקנה הטבות, וכן פטור מעמלות בביצוע פעולות בנקאיות למשך 3 שנים. יש גם מענק של 80 שקל בחודש לעשרה חודשים למחזיקי כרטיס אשראי של הבנק.

בנוסף לפריסת התשלומים ללא ריבית הבנק מציע הלוואות לסטודנטים בסכום של עד 60,000 שקל. לחמש שנים בריבית פריים + 0.9%. וכן הלוואת גרייס, דחייה של שנה בהחזרת סכום ההלוואה. מסלול ייחודי למזרחי הוא אוברדראפט עם ריבית נמוכה עד אפסית.

הבינלאומי

הבינלאומי מציע לסטודנטים בני 18-35 פטור מכל עמלות הפעולה על ידי פקיד או בערוץ ישיר ופטור מעמלת הקצאת אשראי. באוברדראפט הריבית היא פריים פלוס 1% במסגרת ראשית ופלוס 6% במסגרת משנית. עוד מציע פריסת שכר לימוד ללא ריבית והצמדה לשישה תשלומים והלוואה של עד 5,000 שקל לעד 24 חודשים באותם תנאים. הפטור מעמלת כרטיס אשראי הוא לשלוש שנים או לחמש שנים, תלוי בסוג הכרטיס. עוד מציע 30% הנחה בהלוואה לדיור ושני פנקסי צ'קים חינם וכן הנחות שונות על פעילויות מט"ח.

מדריכים נוספים באתר הון:

הלוואות לסטודנטים - בדרך לתואר עוברים בבנק?

מהן ההטבות המגיעות לסטודנטים?

* המדריך נכתב על ידי מערכת אתר הון, מדריכים פיננסים. המידע והנתונים במדריך אינם מהווים המלצה לרכוש או למכור נכסים כלשהם; וכן אינם תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם.

צרו איתנו קשר *5988